Seimo ūkininkai už įspūdingas pajamas sumoka tik grašius

Kilus ažiotažui dėl ūkininkų sumokamų nedidelių mokesčių, pasirodo, kad tokiomis lengvatomis naudojasi ir didžiules pajamas gavę Seimo nariai. Kai kurie deklaruoja gavę šimtus tūkstančių ar net milijonus eurų pajamų, o mokesčiams atidavė vos kelis procentus. Tiesa, mokesčių ekspertas paaiškina, kaip iš tikro reikėtų traktuoti šią statistiką. 

Finansų ministerija užsimojo peržiūrėti visas taikomas lengvatas, o tarp jų ir ūkininkams. O pastarųjų daugiau nei dvidešimt. Įdomiausia tai, kad dėl tų pačių lengvatų naikinimo tektų balsuoti Seimo nariams, kurie ir naudojasi jomis.

Žinių radijui kalbėjęs premjeras Saulius Skvernelis patikino, kad lengvatos bus peržiūrimos.

„Žemės ūkio sektorius visoje Europos Sąjungoje yra subsidijuojamas, tačiau vėl klausimas turi būti, koks sektorius, kokie ūkiai, kas yra ūkininkas, kas yra smulkus ūkis, kas jau yra stambaus verslo mastu veikiantis ūkis. Čia mes turime pažiūrėti. Ir tikrai mes negalime pasakyti, kad pagal vieną standartą žmogus, dirbantis 3-5 hektarus, yra tapatus ir tomis pačiomis mokestinėmis priemonėmis turi būti reguliuojamas, kaip ir tie stambieji, kurie valdo keliasdešimt tūkstančių hektarų žemės“, - sakė jis. 

Ne vien valstiečių tarpe – daug pajamų gavę ūkininkai

Pažvelgus į Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) pateiktus pajamų ir gyventojų pajamų mokesčių duomenis matyti, kam lengvatos itin naudingos. Pats Ramūnas Karbauskis, turtingiausias Seimo narys, kurio bendras turtas skaičiuojamas virš 10 mln. eurų per metus nurodė uždirbęs 3,8 mln. Eur, o GPM sumokėjęs tik 62 tūkst. Eur. Tai yra beveik 2 proc. GPM mokesčio.

LVŽS partijoje jis toks ne vienintelis. Ūkininkų yra ir kitose partijose. Pavyzdžiui, liberalas Juozas Baublys bei konservatorius Kazys Starkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų