Seimo pirmininkas turi savo variantą dėl V. Landsbergio statuso

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia siūlantis buvusiam Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkui Vytautui Landsbergiui pripažinti valstybės vadovo, bet ne prezidento statusą.

„Diskusija vyksta dėl žodžio „prezidentas“. Mano kalbose nė vienoje vietoje nebuvo paminėtas žodis „prezidentas“. Toliau laikausi pozicijos, kad mūsų garbingiausių asmenų nuveikti darbai turėtų būti įvertinami. Šiuo atveju net ne darbai, o pripažinimas de jure, kas buvo de facto – kad buvo valstybės vadovas“, – trečiadienį Seime žurnalistams sakė V.Pranckietis.

Parlamento vadovas atkreipė dėmesį, kad prezidentas Lietuvoje įtvirtintas tik 1992 metais priimtoje Konstitucijoje, o 1990 –1992 metų laikinojoje konstitucijoje buvo įrašyta, kad „Aukščiausiosios Tarybos pirmininkas yra aukščiausias Lietuvos Respublikos pareigūnas ir atstovauja Lietuvos Respublikai tarptautiniuose santykiuose“.

„Prezidentas atsiranda po 1992 metų Konstitucijos, o valstybės vadovas buvo laikinojoje (Konstitucijoje). Kalbu apie valstybės vadovo statuso pripažinimą“, – kalbėjo V.Pranckietis.

REKLAMA

Jis pabrėžė idėją dėl valstybės vadovo statuso svarstantis jau nuo balandžio, apie ją per susitikimą užsiminęs ir pačiam V.Landsbergiui.

„Aš jo labai labai atsargiai klausiau, ar jam tai būtų priimtina. Ir jis po to komentavo labai gražiai – kad galbūt ši Seimo vadovybė bus pajėgi išspręsti šį klausimą“, – teigė parlamento vadovas.

Jis pažymėjo, kad jokio teisės akto projekto kol kas nėra, tačiau vylėsi, jog rudens sesijoje jis jau galėtų būti parengtas.

„Su ta idėja aš jau vaikščiojau turbūt nuo kokio balandžio mėnesio, bandžiau klausti vieno, kito, trečio, penkto nuomonės apie šią idėją. Atsakymai visada būdavo teigiami. Visų klausdavau paprasto klausimo: ar jūs sutinkate su tuo, kad Vytautas Landsbergis buvo šalies vadovas tuos beveik dvejus metus“, – aiškino V.Pranckietis.

Jis atmetė kaltinimus, kad keldamas V.Landsbergio statuso klausimą siekia pasišaipyti.

Antradienį „Lietuvos ryto“ televizijai konservatorių lyderis V.Landsbergio vaikaitis Gabrielius Landsbergis suabejojo V.Pranckiečio geranoriškumu šiuo klausimu.

„Bet kuriuo atveju tai yra arba politinis nepatyrimas, arba piktavališkas veiksmas, galbūt skirtas tam, kad pridengtų visas koalicijos, valstiečių ir R.Karbauskio bėdas“, – pareiškė G.Landsbergis.

„Aš labai nuoširdžiai, labai nuosekliai mąsčiau apie tai, tariausi, kalbėjau. Aš darau tai, kuo tikiu“, – trečiadienį pabrėžė Seimo pirmininkas.

Jis sakė, kad dėl jo pasiūlymo nėra nesutarimų ir „valstiečių“ frakcijoje Seime. V.Pranckietis tvirtino, kad frakcijos seniūnas remia jo idėją, jis tik nepritaria prezidento statuso suteikimui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų