Seimo narys Dainius Kepenis neįleistas į parlamento restoraną: neturėjo galimybių paso

Nuo šio pirmadienio Lietuvoje į daugumą vietų žmonės gali patekti tik parodę galimybių pasą. Tą pajuto ir Seimo nariai, kurie nusiteikę prieš skiepus nuo koronaviruso. Valstiečių frakcijos narys Dainius Kepenis nebuvo įleistas į Seimo restoraną.

Tą patvirtino ir pats Seimo narys, pareiškęs, kad dėl šio įvykio restorane daugiau niekada nesilankys, praneša naujienų portalas „Lrytas“.

Anot D. Kepenio, jis galėtų gauti galimybių pasą, nes yra persirgęs koronavirusu, tačiau jo išsiimti nesiruošia. 

Įsigalioja nauji draudimai: nesiskiepijusiems užveriamos parduotuvės, kavinės, grožio salonai

Rugsėjo 13-ąją, pirmadienį, šalyje įsigalioja apribojimai galimybių paso neturintiems asmenims. Jiems užveriamos didelės parduotuvės, taip pat kavinės, barai, grožio salonai, dideli renginiai ir pasilinksminimo vietos.

Nuo rugsėjo 13 d., visos kontaktinės paslaugos bus teikiamos ir ūkinės veiklos vykdomos bei renginiai organizuojami (išskyrus nustatytas išimtis) tik asmenims, kurie atitinka galimybių paso kriterijus. 

Ribojimų išvengs nuo COVID-19 pilnai pasiskiepiję asmenys, taip pat tie, kurie įgijo imunitetą persirgę koronavirusu arba turintys per pastarąsias 48 val. atliktą neigiamą PGR testą arba greitąjį antigeno tyrimą. Apribojimai netaikomi ir vaikams iki 16 metų.

Kaip ir iki šiol, tyrimai galimybių pasui gauti išlieka mokami.

Kas draudžiama be galimybių paso?

Nuo rugsėjo 13 dienos galimybių paso neturintys asmenys negali apsipirkti prekybos centruose ar nebūtinų prekių parduotuvėse. Jiems leidžiama apsipirkti tik nedidelėse maisto ar veterinarijos prekių parduotuvėse, optikose, vaistinėse. Šios įstaigos privalo turėti atskirą įėjimą iš lauko bei būti ne didesnės nei 1500 kv. m ploto.

Kai veiklos vykdomos ar paslaugos teikiamos tik asmenims, turintiems galimybių pasą, rekomenduojama dėvėti kaukes, laikytis atstumų. Kai veiklos vykdomos ar paslaugos teikiamos be galimybių paso, kaukių dėvėjimas, atstumų laikymasis ir srautų valdymas yra būtini. 

Be to, be galimybių paso draudžiama lankytis grožio salonuose, viešojo maitinimo įstaigose, pramogų vietose, renginiuose, išskyrus atvirose erdvėse vykstančius renginius, kuriuose dalyvauja ne daugiau kaip 500 žmonių.

Paso tikrinimas turės būti atliekamas paslaugų teikimo vietos viduje netoli įėjimo į ją įrengtose vietose, jeigu to dėl objektyvių aplinkybių negalima atlikti lauke, ir kai užtikrinama, kad iš tokios vietos, neatlikus patikrinimo, nebus galima patekti toliau į paslaugų teikimo vietas.

Mažose parduotuvėse ir paslaugų įmonėse galimybių pasas turės būti tikrinamas prie jų įėjimo arba užėjus į vidų. Kai to dėl objektyvių aplinkybių negalima atlikti, viduje netoli įėjimo galės būti įrengta vieta, kur atliekamas tikrinimas. Tokiu atveju turi būti užtikrinama, kad iš tokios vietos, neatlikus patikrinimo, asmuo nepateks toliau į paslaugų teikimo, prekybos vykdymo vietą.

Galimybių pasai ar kiti dokumentai bus tikrinami vizualiai. Kitaip tariant, skaneriai nebus būtini. 

Daugiau apie tai skaitykite čia.


Rašyti komentarą...
p
pišistų triumfas
2021-09-14 18:22:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
net humanos tapo tik "elitui" prieinamos
Atsakyti
-3

C
Cha
2021-09-14 19:54:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Va čia tai gera naujiena!!!
Atsakyti
-3

t
to>cha
2021-09-14 20:02:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Džiaugiamės, kad nors su geromis naujienomis galėjome jums pagelbėti, linkime nesirgti:)
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (18)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų