Seimo narių turtai: iki Karbauskio milijonų kitiems dar toli

Naujausi Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys apie politikų turto deklaracijas atskleidžia, kad, kaip ir pernai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis išlieka turtingiausiu Seimo nariu. Seime šiuo metu daugiau nei milijoną eurų turi tik septynių politikų šeimos. Portalas tv3.lt pateikia turtingiausių Seimo narių dešimtuką.

LVŽS pirmininkas R. Karbauskis – vis dar turtingiausias Seimo narys. Jo ir žmonos deklaruotas turtas pernai viršijo 15,2 mln. eurų. Turtas per metus net išaugo, nes deklaruota didesnė turimų žemės sklypų vertė – 3,69 mln. eurų. R. Karbauskis deklaravo akcijų už 9,74 mln. eurų, statinių ir kito nekilnojamojo turto už 1,11 mln. eurų, dalių ir pajų už 458 tūkst. eurų, kredito įstaigose jis laiko 199 tūkst. eurų. 2016 metais politikas dar buvo deklaravęs 593 tūkst. eurų pasiskolintų lėšų, tačiau 2017 metais skolų jau nebeliko.

Antras turtingiausiasis, žmonos deklaruoto turto dėka, Kęstutis Glaveckas. Liberalų sąjūdžio nario ir kartu jo žmonos deklaruotas turtas 2017 m. siekė 4,2 mln. eurų. Jo žmona Rūta Rutkelytė deklaravo turto už 2,7 mln. eurų, o K. Glaveckas – 1,5 mln. eurų. Didžiąją dalį šeimos turto sudaro nekilnojamasis turtas: iš viso už 3,1 mln. eurų.

Trečioje vietoje – jau buvęs Seimo narys konservatorius Tadas Langaitis. Jis su žmona Inga deklaravo turto už beveik 3,3 mln. eurų. Tiesa, nemažą turto dalį sudaro pasiskolintos ir paskolintos lėšos. T. Langaitis nurodo paskolinęs ir nesusigrąžinęs beveik 1,5 mln. eurų, o pats pasiskolinęs ir negrąžinęs lėšų už 356 tūkst. eurų. Bendrai jie su žmona dar deklaravo nekilnojamojo turto už 814 tūkst. eurų, 600 tūkst. eurų įvertino turimas akcijas.

Ketvirtas pagal turtą LVŽS narys ūkininkas Viktoras Rinkevičius. Jo ir žmonos Birutės bendras turtas – 2,9 mln. eurų. Iš jų beveik 244 tūkst. eurų pasiskolinti, dar beveik 279 tūkst. eurų paskolinti ir nesusigrąžinti. Didžiąją dalį turto sudaro žemės sklypų vertė – beveik 783 tūkst. eurų. Kitų registruotinų daiktų, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių vertė bendrai – 863 tūkst. eurų.

REKLAMA

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų narys parlamentaras Dainius Kreivys su žmona Dalia deklaravo valdantys turto už 2,1 mln. eurų, tačiau 736,7 tūkst. eurų sudaro pasiskolintos ir negrąžintos lėšos. Didžioji dalis šeimos turto – 1,18 mln. eurų – nekilnojamame turte.

Šeštoje vietoje konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis su žmona Austėja. Jiedu turto deklaravo už beveik 1,3 mln. eurų. Iš jų – nekilnojamojo turto vertė kiek daugiau nei 204 tūkst. eurų, vertybinių popierių – 526 tūst. eurų, bankuose laikoma apie 448 tūkst. eurų (nurodyta A. Landsbergienės deklaracijoje). Dar apie 51 tūkst. eurų pasiskolinta ir negrąžinta.

Konservatorius Seimo narys Kazys Starkevičius su žmona Rasa deklaravo turto už 1,17 mln. eurų, bet turi 349 tūkst. eurų skolų. Didžioji dalis turto iš nekilnojamojo turto – 569 tūkst. eurų.

Frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ narys Kęstutis Bartkevičius kartu su žmona Gražina deklaravo valdantys 781 tūkst. eurų vertės grynąjį turtą. Daugumą jo sudaro akcijos – 546,9 tūkst. eurų, 403 tūkst. eurų jų priklauso K. Bartkevičiui.


Rašyti komentarą...
L
Liuda
2018-07-24 10:46:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tegul pasidomi is kokiu pinigu tie turtai? Pajamos mazesnes uz turtus .vagiu vagis. Uztai ir nesirupina kaip zmones gyvena. Kad tik jiems gerai. !
Atsakyti
0

V
Vargšas vargolis
2018-07-24 11:21:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vagys vagys valstybės o žurnalistai juos dar reklamoje! Žmonės kiek dar kentėsim reikia streikuoti visiems su sakiem prie seimo! Ar ir toliau taip kentėsim?
Atsakyti
-1

i
ir tai lygybė vadinasi
2018-07-24 12:26:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
čia taip jie nelygybe lygina kas antras seimūnas milijonierius o kas antras ubagėlis Lietuvoj net duodos neturi iš ko nusipirkt ooooooooo lygybę lygina o kiek pencininkų basų paliks atims iš jų pencijas o apie neįgaliuosius išvis nėra ko kalbėt juk tokie žmonės neegzistuoja LIETUVOJ tik turtuoliai iš ubagėliu prakaito užtai tokie ir nemoka mokesčio ir smaugia ubagėlius iš paskutiniūjų kol kojas jis užverčia
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų