Kitais metais numatomas Seimo sudėties pasikeitimas valstybės biudžetui gali kainuoti, preliminariais duomenimis, 5,8 milijono litų. Tokia suma būtų skirta išeitinėms kompensacijoms.

„Mes iš karto turime planuoti išeitines kompensacijas tiems Seimo nariams ir jų padėjėjams, kurie nebus išrinkti į Seimą. Tai tikrai susidaro pakankamai ženkli suma. Paprastai dvidešimtmečio tendencijos - maždaug pasikeičia apie 100 Seimo narių ir 300 Seimo narių padėjėjų“, - ketvirtadienį po Seimo valdybos posėdžio žurnalistams sakė Seimo Pirmininkė Irena Degutienė.

Posėdyje buvo pateiktas pirminis kitų metų Seimo kanceliarijos biudžeto projektas.

Seimo statutas numato, kad pasibaigus Seimo nario įgaliojimams jam išmokama tiek vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka, kiek metų nepertraukiamai truko jo kadencija Seime, bet ne mažesnė kaip 2 ir ne didesnė kaip 6 vidutinių mėnesinių Seimo nario atlyginimų dydžio išeitinė išmoka.

Jeigu asmuo Seimo nariu buvo nevisus kadencijos metus, tai didesnės negu 6 mėnesių trukmės laikotarpis laikomas visais kadencijos metais. Išeitinė išmoka nemokama, jeigu Seimo narys, kurio įgaliojimai nutrūko, vėl išrenkamas Seimo nariu.

Eltos korespondentė Jadvyga Bieliavska


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų