• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo narių grupė prašo Lietuvos Prezidentę D. Grybauskaitę vetuoti Seime priimtą naujos redakcijos Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą.

REKLAMA
REKLAMA

Parlamentarai šalies vadovės prašo nepasirašyti Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų pataisų, kurios nesuteiks galimybės tokiuose rinkimuose dalyvauti visuomeninėms organizacijoms.

REKLAMA

Po kreipimosi tekstu pasirašė 20 Seimo narių, atstovaujančių skirtingoms parlamento frakcijoms.

Kreipimesi teigiama, jog, svarstant šį įstatymo projektą, Seimas neatsižvelgė į įvairius Seimo narių pasiūlymus ir paskutiniąją įstatymo projekto redakciją, ignoruojančią pasyvią visuomeninių organizacijų rinkimų teisę vietos savivaldoje. Seimas taip pat apsunkino pavienių nepartinių kandidatų galimybes dalyvauti vietos savivaldos rinkimuose, neleisdamas jiems iš karto sudaryti rinkiminių sąrašų ir išvengti ypač sunkmečio sąlygomis didelių atskirųjų kandidatavimo užstatų (1 VMDU).

REKLAMA
REKLAMA

Seimo narių grupės nuomone, toks Seimo patvirtintas įstatymo projektas realiai neįgyvendina nei Konstitucijos, nei 2007 m. vasario 9 d. Konstitucinio Teismo sprendimo dėl Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo nuostatų atitikties Konstitucijai esmės. Taip konstitucinė pasyvioji asmens savivaldos rinkimų teisė, jų nuomone, įgyvendinama tik formaliai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prezidentė raginama vetuoti minėtą įstatymo projektą ir grąžinti jį svarstyti Seimui kartu su pasiūlymais, įtvirtinančiais ne fiktyvią, o realią nepartinių kandidatų ir organizacijų teisę dalyvauti savivaldybių tarybų rinkimų procese.

REKLAMA

Kaip primena ELTA, liepos 1 d. Seimas priėmė naujos redakcijos Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymą. Už jį balsavo 86 Seimo nariai, prieš - 11, susilaikė 15.

Kaip įtvirtinta įstatyme, asmuo pats gali išsikelti kandidatu, jeigu jo išsikėlimą parašais paremia ne mažiau kaip 10 procentų, skaičiuojant vienam savivaldybės tarybos nario mandatui, bet ne mažiau kaip 100 tos savivaldybės rinkėjų. Išsikėlę kandidatai galės jungtis į išsikėlusių kandidatų jungtinius sąrašus, kuriuose turės būti ne mažiau kaip 2 išsikėlę kandidatai.

REKLAMA

Pagal iki šio įstatymo priėmimo galiojusią proporcinę savivaldybių tarybų rinkimų sistemą, dėl savivaldybių tarybų narių mandatų galėjo varžytis tik į politinių partijų sąrašus įtraukti kandidatai.

Įstatymo pataisos parengtos siekiant įgyvendinti Konstitucinio Teismo 2007 m. vasario 9 d. nutarimą dėl Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo kai kurių nuostatų atitikimo Konstitucijai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų