Seimo nariai Edvardas Žakaris ir Valerijus Simulik toliau stabdo Menų inkubatoriaus, jau praminto Korupcijos fabriku, statybas Šiauliuose. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Šiaulių valdybai atsisakius pradėti ikiteisminį tyrimą, Seimo narius palaikė Šiaulių apygardos prokuratūra, kelianti baudžiamąją bylą.

Šiauliečiams protestuojant prieš Menų inkubatorių, E. Žakaris ir V. Simulik kreipėsi į STT, prašydami ištirti, ar sandoriuose nebūta korupcinių susitarimų. STT atsisakymą pradėti ikiteisminį tyrimą panaikino Šiaulių apygardos prokuratūra, kuri savo ruožtu pradėjo ikiteisminį tyrimą. Politikai džiaugiasi, kad prokuratūra ėmėsi tokios sudėtingos bylos, ir tikisi, kad interesų klanai prokurorams neišsukios rankų.

„Mes toliau stebėsime šį procesą, ir, jeigu reikės, kreipsimės pagalbos į Generalinę prokuratūrą“, – sako V. Simulik.

Pirmas raundas prieš vadinamojo Korupcijos fabriko statytojus laimėtas prieš kelias savaites – Viešųjų pirkimų tarnyba jau panaikino sandorius, susijusius su Menų inkubatoriaus projektavimu. Sužlugdytas ir statybos rangos darbų pasirašymas.

„Mes už investicijas, tačiau tokias, kurios būtų naudingos ne siaurai grupelei verslininkų, o miestiečiams“, – teigia E. Žakaris, sveikindamas miesto menininkus, parodžiusius pilietinę iniciatyvą. Jis džiaugiasi, kad įsitraukia ir kiti Seimo nariai, pavyzdžiui, paveldosaugininkas Naglis Puteikis, sukritikavęs projektą.

REKLAMA

Seimo nariai sako ir dabar sulaukiantys spaudimo iš politinių ir verslo struktūrų. Jų žiniomis, kuriamos strategijos, kaip visiems laikams abu politikus, stabdžiusius Daušiškių aferą, o dabar Menų inkubatoriaus statybą, pašalinti iš politinės arenos. „Mes neturime ko bijoti – bijo tik tie, kurie vagia“, – šypsosi E. Žakaris.

Menų inkubatoriui jau išleista daugiau kaip pusė milijono litų, dar per du milijonus miesto Savivaldybė iš biudžeto turės skirti, kad gautų 7 mln. litų ES paramą. Kad sukauptų pinigų statyboms, Savivaldybė drastiškai karpo lėšas kultūrai, švietimui, sportui, atsisako švietimo įstaigų renovavimo projektų.

Jonas GAUBYS


Rašyti komentarą...
N
Nerijus
2012-01-30 17:20:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senai buvo laikas ji stabdyti. Sau i kisene pinigus plovenuo pradziu. Pradejo laiku mat pries korupvija eiti.
Atsakyti
0

N
Nerijus
2012-01-30 17:20:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senai buvo laikas ji stabdyti. Sau i kisene pinigus plovenuo pradziu. Pradejo laiku mat pries korupvija eiti.
Atsakyti
0

Z
Zaudas
2012-01-30 17:23:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gerai, kad ardo gal tai padės mum atsigaut.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (14)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų