Seimo liberalų seniūnas E. Gentvilas: R. Šimašius neturėjo atsistatydinti

Seimo Liberalų sąjūdžio seniūnas Eugenijus Gentvilas sako, kad partijos pirmininkas Remigijus Šimašius neturėjo trauktis iš pareigų. Taip pat Seimo liberalų vadovas patvirtino, kad šis prieš pat prasidedantį partijos valdybos posėdį paskelbtas sprendimas jam yra staigmena.

„Man pačiam tai yra staigmena, mes vakar su Remigijum pašnekėjom telefonu, be emocijų, aš maniau, kad vakarykštis pasisakymas spaudoje, kad galvoja apie atsistatydinimą, iš konteksto išprovokuotas, pasirodo, jis tikrai galvoja“, – BNS sakė E. Gentvilas.

Tikina, kad R. Šimašius paskubėjo

E. Gentvilas, kuris yra Liberalų sąjūdžio partijos pirmininko pirmasis pavaduotojas, taip pat teigia, jog R. Šimašius paskubėjo paskelbti savo vietą laikinai iki partijos suvažiavimo siūlantis užimti europarlamentarui Petrui Auštrevičiui. Komentuodamas E. Gentvilo teigimu, tokius dalykus sprendžia partijos įstatai, „o ne R. Šimašiaus noras“.

Pagal partijos įstatus, atsistatydinus partijos pirmininkui iš pareigų, jo pareigas laikinai eina pirmasis pavaduotojas, šiuo atveju - E. Gentvilas.

Vilniaus meras R. Šimašius penktadienį pranešė, kad traukiasi iš Liberalų sąjūdžio pirmininko pareigų. „Aš manau, kad esamoje situacijoje reikalingi greitesni partijos pirmininko rinkimai. Iki jų aš apsispręsiu, ar kandidatuoti. O kol kas priimu sprendimą pasitraukti iš partijos pirmininko pareigų“, – socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė politikas.

E. Gentvilas: aš demaršų nesiėmiau 

E. Gentvilas sako, kad R. Šimašius taip „pasidavė inercijai“, po to, kai ketvirtadienį pareigas paliko trys jo pavaduotojai – Vitalijus Gailius, Petras Auštrevičius bei Marcijonas Urmonas.

„Aš demaršų nesiėmiau, trys kolegos pavaduotojai ėmėsi, ir R. Šimašius pasidavė tai inercijai. Aš manau, jis neturėjo atsistatydinti, nebuvo jokio reikalo. Mes galėjome sėsti nutarti kitą suvažiavimo datą, jei kolegoms nepriimtina (balandį), o ne pradėti atsistatydinimo maratoną“, – kalbėjo E. Gentvilas.

„Jis turėjo labai daug nusivylimo dėl trijų pavaduotojų atsistatydinimo, bet nei viena partijos institucija nesugriuvo, mes galėjome dirbti toliau. Šiandien turėjome sėsti svarstyti dėl suvažiavimo datos, dėl kitų organizacinių veiksmų, bet štai atsistatydina pirmininkas, mes esame išprievartauti daryti ankstesnį suvažiavimą“, – sakė Seimo liberalų seniūnas.

REKLAMA

Apie atsistatydinimą R. Šimašius pranešė po to, kai Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) ketvirtadienį konstatavo, kad Liberalų sąjūdis šiurkščiai pažeidė įstatymą dėl praėjusių metų Seimo rinkimų kampanijos finansavimo. Komisija nusprendė, kad per 2016 metų rinkimus Liberalų sąjūdis pažeisdamas įstatymą gavo nepiniginę auką iš juridinio asmens – buvusio partijos nario Šarūno Gustainio įsteigto Taikomosios politikos instituto mokymus.

 

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų