REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) ketvirtadienį svarstys Lietuvos ir Kinijos santykių dinamiką.

Seimo Užsienio reikalų komitetas (URK) ketvirtadienį svarstys Lietuvos ir Kinijos santykių dinamiką.

REKLAMA

„Visų pirma išklausysime neformalaus užsienio reikalų ministrų susitikimo rezultatų bei pasitarsime, kaip suremti jėgas tiek parlamentinės diplomatijos, tiek Vyriausybės lygiu, siekiant toliau sutelkti demokratinių šalių koaliciją prieš agresyvų Kinijos veikimą, kuris šiandien vyksta prieš Lietuvą, o prieš kurį laiką vyko prieš Australiją, Čekiją ir gali vykti prieš bet kurią ES ir NATO šalį“, – posėdžio išvakarėse BNS sakė URK pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

Anot jo, būtina pasiruošti atremti minėtą agresiją.

„Jau dabar jaučiame tikrai beprecedentinę stipriausių Vakarų sąjungininkų paramą šiuo klausimu. Tik norime pasitarti, kaip ją realizuosime“, – tvirtino komiteto vadovas.

Gegužę Lietuva paskelbė pasitraukianti iš Kinijos bendradarbiavimo su Vidurio ir Rytų Europos valstybėmis forumo „17+1“, pavadinusi šį formatą „skaldančiu“.

REKLAMA
REKLAMA

Santykiai dar pablogėjo, pranešus, kad Lietuvoje planuojama atidaryti Taivano atstovybę. Kinija tuomet konsultacijoms atšaukė ambasadorių Vilniuje ir paragino Lietuvą vadovautis „vienos Kinijos“ principu. Pekinas Taivaną laiko maištaujančia savo provincija.

Palaikymą Vilniui konflikte su Pekinu pareiškė JAV.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų