Seimo kanceliarija iki spalio 10 dienos planuoja baigti tarnybinį patikrinimą dėl precedento neturinčio įvykio. Seimo poilsinės prie Siaurio ežero Švenčionių rajone administratorius Bronislovas Gaidamavičius rugsėjo 29-ąją, per patį vidurdienį, girtuokliavo su niekur nedirbančiu vilniečiu Ivanu Vanagėliu (gim. 1965 m.) ir nevengiančiu išgerti Aleksejumi Bachvalovu (gim. 1985 m.) pastarojo troboje Lakajų kaime.
Puota darbo dienos metu baigėsi gaisru ir vieno iš sugėrovų mirtimi. Be to, apgadintas Seimo autoūkiui priklausantis automobilis „Volkswagen Golf“. Dėl apgadinto automobilio bei girtavimo darbo dienos viduryje ir vyksta tyrimas Seimo kanceliarijoje. Puotos įkarštyje B.Gaidamavičius namo šeimininkui patikėjo Seimo autoūkiui priklausančio automobilio „Volkswagen Golf“ raktelius, kad tas kažkur nulėktų - spėjama, į parduotuvę naujos porcijos alkoholio. Nuvažiavęs vos kelis kilometrus A.Bachvalovas įvairavo į griovį, apgadino tarnybinį B.Gaidamavičiaus automobilį. Po kelių dienų automobilį iš Švenčionių policijos atsiėmė Seimo autoūkio darbuotojai.
Girtuoklystė ir pašaliniam žmogui patikėtas bei apgadintas Seimo turtas galbūt būtų likę paslaptimi, jei tuo pačiu metu nebūtų įvykusi kraupi nelaimė.
A.Bachvalovui išvykus, 13 val. 40 min. name kilo gaisras. B.Gaidamavičius spėjo išbėgti iš degančios trobos, o I.Vanagėlis liko viduje. Atvykus ugniagesiams, namas jau degė atvira liepsna, buvo įlūžęs stogas. Užgesinę gaisrą, ugniagesiai namo viduje rado I.Vanagėlio kūną.
Švenčionių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl I.Vanagėlio žūties. Pasak komisariato viršininko Arvydo Sinio, dar negautos teismo medicinos ekspertizės išvados dėl mirties priežasties. Spėjama, kad I.Vanagėlis galėjo žūti apsinuodijęs smalkėmis.
Administratorius miegojo
Švenčionių policijos tyrėjas Ričardas Čeponas, atliekantis tyrimą dėl I.Vanagėlio žūties, apklausė vienintelį liudytoją B.Gaidamavičių, tačiau iš jo sužinojo nedaug. Darbo dienos viduryje B.Gaidamavičius buvo tiek daug išgėręs alkoholio, kad nuėjo miegoti, o atsibudo jau degančiame name.
Gaisro židinys - verandoje, kur stovėjo sofa. Spėjama, kad I.Vanagėlis užmigo ant sofos neužgesinęs cigaretės, nuo jos ir kilo gaisras.
Dažnai į Lakajų kaimą atvykdavęs vilnietis, gyvenęs sostinės senamiestyje, oficialiai niekur nedirbo, tačiau dažnai padėdavo vietiniams nudirbti įvairius darbus.
Seimo poilsinė
Poilsiavietėje prie Siaurio ežero Švenčionių rajone, kuriai vadovauja B.Gaidamavičius, yra tik trys namukai, juose šeši kambariai po dvi lovas. Sovietmečiu čia buvo Komunistų partijos centro komiteto poilsiavietė. Ilsėtis joje gali tik Seimo nariai arba Seimo kanceliarijos darbuotojai. B.Gaidamavičius, prieš metus duodamas interviu LŽ, minėjo, kad tautos išrinktieji čia poilsiauja karščiausiais vasaros mėnesiais. Poilsiavietėje yra karštas vanduo, pirtis, valčių. Seimo darbuotojai pailsėti atvyksta ne tik vasarą, bet ir rudenį - žvejoti, grybauti.
Poilsiavietės administratoriui Seimo autoūkis skyrė automobilį, kad šis galėtų važinėti darbo reikalais. Po Lakajų kaime kilusio gaisro paaiškėjo, kad poilsiavietės administratorius anaiptol ne visada automobilį naudojo darbo reikalais, o Seimo kanceliarija menkai kontroliavo savo tolokai esantį pavaldinį.
Seimo Bendrųjų reikalų departamento direktorius Antanas Dimaitis, pirmadienį rytą pasakęs, kad tarnybinis patikrinimas baigtas, o jo išvados bus dienos pabaigoje, vėliau ragelio nebekėlė. Seimo spaudos tarnyba į LŽ užklausą atsakė, kad tarnybinio patikrinimo išvadų laukiama tik spalio 10 dieną.
Kokios naujos aplinkybės privertė Seimo kanceliarijos darbuotojus toliau tęsti beveik pasibaigusį tyrimą? Gal jie nusprendė įvertinti ne tik B.Gaidamavičiaus nusižengimus, bet ir jo darbą privalėjusių prižiūrėti Seimo kanceliarijos tarnybų aplaidumą?