Seime – siūlymas iki 9 proc. sumažinti PVM būtiniausiems, ekologiškiems maisto produktams

Lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą socialdemokratai siūlo nustatyti būtiniausiems, lietuviškiems bei ekologiškiems maisto produktams, o jų sąrašą tvirtintų Vyriausybė. 

Taip pat sumažintą PVM tarifą siūloma taikyti maitinimo ir gėrimų teikimo paslaugoms, išskyrus prekybą alkoholiniais gėrimais. Tokia lengvata maitinimo paslaugas teikiančiam verslui padėtų atsitiesti atlaisvinus veiklas, suvaržytas dėl koronaviruso. 

Tokias Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas Seime registravo Eugenijus Sabutis, Vilija Targamadzė, Linas Jonauskas, Kęstutis Vilkauskas ir Vidmantas Kanopa.  

Pakeitimų iniciatoriai tikisi, kad sumažinus PVM svarbiausiems maisto produktams, jie atpigtų 5-8 proc., o taip pat paskatintų chemiškai neapdorotų, didesnės maistinės vertės produktų vartojimą.

Jeigu Seimas tokius pakeitimus priimtų, jie įsigaliotų nuo 2022 metų sausio. 

Siūlymų lengvatinį PVM tarifą taikyti maisto produktams Seime buvo ir daugiau, tačiau nė vienai iniciatyvai pritarta nebuvo.   

Prieš metus analogiškas socialdemokratų pataisas vertinusi Finansų ministerija joms nepritarė, o jos parengtame Vyriausybės nutarimo projekte teigta, kad lengvata maisto kainų nesumažintų, o valstybės biudžetas per metus netektų iki 337 mln. eurų pajamų. 

Standartinis PVM tarifas Lietuvoje siekia 21 proc., jis galioja nuo 2009 metų rudens. 

Lengvatinis 5 proc. PVM tarifas Lietuvoje dabar taikomas tik vaistams, o 9 proc. – keleivių vežimui, laikraščiams, žurnalams ir kitiems periodiniams leidiniams, knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams, pavyzdžiui, vadovėliams, enciklopedijoms ir žodynams, piešimo ir spalvinimo knygelėms, viešbučiams (iki 2022 metų pabaigos) ir centralizuotam šildymui.  


Rašyti komentarą...
F
Fuksas
2021-01-22 09:45:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Minimalus atlyginimas pagal sovietinius laikus ,ir tik viską kelti ,juokiasi valdžia iš mūsų piliečių
Atsakyti
0

A
Aiški politika
2021-01-22 10:19:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Man tai įdomu tą ekologišką produktą kaip gamina.Žinau kad ekologiškos daržovės ir vaisiai auginami tam pačiam lauke kaip ir neekologiškos.Įkišti į kišenę kam reikia ir atsiranda ekologiška .Panoro mat saviems padėti.Prasideda savų protegavimas.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų