Seime – Čmilytės-Nielsen inicijuota diskusija apie smurtą prieš moteris

Penktadienį Seime vyks parlamento vadovės Viktorijos Čmilytės-Nielsen inicijuojama diskusija apie smurtą prieš moteris.

Per ją ekspertai diskutuos apie visuomenės sąmoningumą lyčių lygybės ir kovos su smurtu prieš moteris temomis, aptars pagrindines priežastis, problemas ir priemones situacijai gerinti, pranešė Seimo Spaudos tarnyba.

Diskusija skirta nesitaikstymo su smurtu prieš moteris dienai, kasmet minimai vasario 14-ąją.

Smurtas prieš moteris, kad ir kokios formos bebūtų, yra skaudžiausia moterų diskriminacijos forma. Simboliška, kad moterų teisių gynėjai vasario 14 dieną pasirinko tam, kad būtų atkreiptas dėmesys, jog kova su smurtu prieš moteris turi tęstis kasdien“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Šiandieninėmis karantino sąlygomis privalome pasirūpinti, kad rizika patirti emocinę ar fizinę prievartą mažėtų, o pagalbos instrumentai tiek jėgos, tiek nevyriausybinėse struktūrose stiprėtų“, – tvirtino ji.

Pernai dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruoti 55,8 tūkst. policijos iškvietimai, po jų pradėti 7132 ikiteisminiai tyrimai. Aštuonios iš dešimties dėl smurto artimoje aplinkoje užregistruotų nusikaltimų aukų buvo moterys.

Anot pranešimo, pandemija šią problemą dar labiau sustiprino – reikalavimas likti namuose apsunkino galimybę pabėgti nuo smurtaujančio partnerio, didelė moterų dalis neteko darbo ir pajamų šaltinio, tad tapo labiau priklausomos nuo smurtaujančių partnerių.

Diskusijoje dalyvaus Seimo pirmininkė V. Čmilytė-Nielsen, sociologas Artūras Tereškinas, Žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė, fondo „Frida“ vadovė Daiva Baranauskė, Pagalbos moterims linijos Vilniaus padalinio vadovė Roberta Pauliuščenkaitė.


Rašyti komentarą...
M
M
2021-02-12 11:32:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikia nagrinėti ne pati smurtą o jo priezastis ,žmonės suvarge ,nusiminę ,gyvenimas pagerėtų ir sumažėtų smurtas ,vis pradedant gilintis į problema ne iš to galo.
Atsakyti
0

x
xxL
2021-02-12 09:42:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
na ir kokia asmenine patirtimi dalinsis ši LGBT aktyvistė tame bereikšmiame posėdyje? Smurtas yra ubagų visuomenės dalis - kuo mažiau ubagų tuo mažiau smurto. Seimūnai ir valdžiažmogiai čia didžiausi kaltininkai nes įstatymus kepa o situacija Lietuvos žmonėms negerėja. Seimas pareiškė - šiemet gyvensime geriau! Sveikiname, atsakė nuskurdę žmonės :)
Atsakyti
0

T
Tadas
2021-02-12 15:54:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia nuo tokiu bobu kaip sejme kad sedi,rejkia bekti kuo tolyn( nuo tokiu debiliu) kokie cia dar smurtavimai gali buti.
Cia sejmo darmaedai pries liaudi smurtauja,juos rejkia tejsti.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų