Čmilytė-Nielsen išreiškė pasitikėjimą Gentvilu ir sureagavo į inicijuojamą interpeliaciją: „Pagrindo tam nematau“

Seimo pirmininkė ir Liberalų sąjūdžio lyderė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia pasitinkinti partijos deleguotu aplinkos ministru Simonu Gentvilu.

„Pasitikiu Simonu Gentvilu, jis yra puikus ministras“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams sakė ji.

Kita vertus, V. Čmilytė-Nielsen teigė, kad jos nenustebino opozicinių valstiečių sprendimas inicijuoti interpeliaciją šiam ministrui.

„Pagrindo tam nematau, bet ši iniciatyva nenustebino, kadangi valstiečių veikimas šioje temoje buvo labai akivaizdus nuo pat pradžių“, – sakė ji.

Ketvirtadienį opoziciniai valstiečiai paskelbė savo šešėlinės Vyriausybės sudėtį ir tarp pirmųjų sprendimų priėmė siūlymą savo frakcijai Seime inicijuoti interpeliaciją S. Gentvilui.

Pasak valstiečių šešėlinės aplinkos ministrės Ligitos Girskienės, vieši S. Gentvilo pasisakymai ir kai kurie veiksmai kelia didelių abejonių, ar jis atėjo ginti aplinkosaugos, ar stambiojo verslo interesų. 

Jos teigimu, S. Gentvilo konfliktas su Aplinkos apsaugos departamento vadove Olga Vėbriene – netoleruotinas.

„Aplinkos ministras S. Gentvilas buvo pasikvietęs departamento vadovę pasiaiškinti, kodėl ji prokuratūrai perdavė informaciją apie teršėjų galimai neteisėtus veiksmus ir prokuratūros paprašė ginti viešąjį interesą aplinkosaugos srityje. O. Vėbrienė viešai yra nurodžiusi, jog buvo aiškiai pasakyta, kad tokių veiksmų ateityje nebūtų, kad reikėtų viduje išsiaiškinti, susitarti“, – teigė L. Girskienė.

Vertindama valstiečių sudarytą šešėlinį Ministrų kabinetą Seimo pirmininkė pagyrė jį už tai, kad jame yra keletas moterų, tačiau pasigedo buvusio premjero Sauliaus Skvernelio pavardės.

„Be abejo, nustebino, kad bene labiausiai patyręs politikas nerado vietos šioje šešėlinėje Vyriausybėje ir, matyt, tai parodo, kad tos partijos sveikata nėra tokia gera, kaip bandoma parodyti“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

REKLAMA

„Žinoma, žengti tokį žingsnį – paskelbti sąrašą ir kelis punktus – pats lengviausias žingsnis. Kiek tai yra tik mėginimas atkreipti dėmesį ir kiek tai yra realiai veikiantis darinys, pamatysime artimiausiu metu“, – teigė ji.

Valstiečiai ketvirtadienį paskelbė šešėlinės Vyriausybės sudėtį, jos vadovu tapo partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.


Rašyti komentarą...
I
Ingrida
2021-02-12 18:58:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kuo jis toks puikus!
Atsakyti
0

P
Pagarbiai is uzeigos Akimirka
2021-02-26 12:10:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skvenelis nepuikus o logiskas zemiskas ir turi patirti svarbiausioje ministerijoje ir valstybes tarnybos departamento informacijai,
Atsakyti
0

P
Pagarbiai is uzeigos Akimirka Lietuvos c
2021-02-26 13:50:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taisau klaida: Komentara jis
puikus? ARGUMENTAI 4 IS 6 privalo buti.
Lauksim , pirmoji valdzios ponia.
Lauksim pavasario!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų