Seimas priėmė rezoliuciją, kuria pasisako už NATO narystės veiksmų plano suteikimą Ukrainai ir Gruzijai gruodžio 2-3 dienomis vyksiančiame NATO užsienio reikalų ministrų susitikime.
Taip pat rezoliucijoje Aljanso šalių parlamentai bei vyriausybės kviečiamos „solidariai paremti tokią poziciją“.
Už rezoliuciją balsavo 64 parlamentarai, 11 buvo prieš, 21 susilaikė.
Balandį Bucharešte vykusiame NATO viršūnių susitikime buvo nuspręsta laikinai nesuteikti Gruzijai ir Ukrainai NATO narystės veiksmų plano, tačiau sutarta gruodį per NATO užsienio reikalų ministrų susitikimą iš naujo įvertinti jų pažangą.
Manoma, jog gruodžio pradžioje Briuselyje daug NATO šalių nepritars, kad Gruzijai ir Ukrainai būtų suteiktas NATO narystės veiksmų planas, tačiau tikimasi, kad bus priimtas sprendimas, leisiantis išsaugoti šių šalių prestižą ir išlaikyti jas kelyje į Šiaurės Atlanto aljansą.
NATO narystės perspektyvą Tbilisiui labiausiai užtemdė rugpjūtį kilęs penkių dienų karas su Maskva dėl separatistinio Pietų Osetijos regiono. Kijevo galimybės gauti narystės veiksmų planą yra menkos dėl Ukrainoje nesiliaujančios politinės suirutės bei didelės šalies gyventojų dalies pasisakančios prieš šalies narystę Aljanse.
Rusija kategoriškai prieštarauja Gruzijos ir Ukrainos stojimui į Šiaurės Atlanto aljansą.
Narystės veiksmų planas yra pradinė priemonė, skirta parengti prie Aljanso prisijungti norinčius partnerius NATO narystės pareigoms ir prievolėms. Tokio plano suteikimas valstybei siejamas su jos būsima naryste Aljanse.