Ketvirtadienį Seimas ketina svarstyti įstatymo pataisas, kuriomis siūloma mažinti motinystės (tėvystės) išmokų „lubų“ koeficientą nuo 4 iki 3,2.

Praėjusią savaitę parlamentarai po pateikimo pritarė tokioms socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko pateiktoms Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisoms. Po pateikimo už jas balsavo 70, prieš buvo 5, susilaikė 19 Seimo narių.

Projektu siūloma nustatyti, kad maksimalus kompensuojamasis uždarbis ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės ir motinystės (tėvystės) pašalpoms skaičiuoti negali viršyti teisės į atitinkamą pašalpą atsiradimo mėnesį galiojusių Vyriausybės patvirtintų einamųjų metų draudžiamųjų pajamų 3,2 (galiojančiame įstatyme – keturių) dydžių sumos.

Pasak D. Jankausko, kitais metais nuo 1170 iki 1488 litų padidinus draudžiamąsias pajamas, maksimalios motinystės išmokos padidėtų beveik 82 litais. „Maksimali riba padidėtų nuo 4680 litų, kaip yra dabar, iki 4761 lito, tai yra beveik 82 litais“, – teigė ministras. Minimalios išmokos didėtų nuo 390 iki 496 litų.


Rašyti komentarą...
J
Janina
2011-12-15 10:50:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
senai reikia sutvarkyti istatymus del sumazinimo motinystes atostogoms ir del nedarbingumo nestumo ir gimdymo pasalpai moketi. Pasielgta nelogiskai, kaip prie Vagnoriaus padidino dideles algas teisejams, kad sie butu saziningesni, o kaip is tikruju yra? Jiems vis negana, o kitiems darbuotojams tik minimumas. Is karto Vagnorius padare didele socialine atskirti ir dabar jis dedasi dideliu ekonomistu, aiskina lyg ismanytu ekonomika. Pikta darosi nuo tokiu ekonomistu. Jei nera valstybes biudzete lesu visiems normaliau gyventi,tai ir nedarykit dideliu mokejimo zirkliu kitoms ismokoms.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų