Seimas ėmėsi sekso klausimo: ieško būdų, kaip spręsti šią problemą Papildyta 15.39 val.

Po kritiškai priimtų alkoholio pardavimo ir reklamos apribojimų Seime imamas kelti klausimas ir apie seksą, internetą bei vaistus. Tiesa, šį kartą parlamentarai kartu su medikais ir psichologais aiškinosi, kaip būtų galima vykdyti prevencines programas, siekiant išvengti minėtų priklausomybių.

50

Bendrame Priklausomybių prevencijos ir Savižudybių ir smurto prevencijos komisijų posėdyje parlamentarai kartu su specialistais aptarė priklausomybių nuo medikamentų, interneto ir sekso prevenciją Lietuvoje.

Pradėdamas posėdį Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininko pavaduotojas Andrius Navickas akcentavo, kad apie priklausomybę alkoholiui ir tabakui ir taip kalbama nemažai, todėl vertėtų aptarti ir kitokio pobūdžio priklausomybių prevenciją.

Kaip atpažinti priklausomybę nuo sekso?

Paprašyta paaiškinti, kas rodo, kad žmogus kenčia nuo priklausomybės seksui, Respublikinio priklausomybės ligų centro Vilniaus filialo Dienos psichiatrijos stacionaro skyriaus vedėja Vilma Andrejauskienė teigė, kad pirmasis ženklas – paties žmogaus susirūpinimas.

(50 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Priklausomybė, peržengusi ribas: plastinių operacijų maniakė ėmėsi žandikaulio

„Galbūt pirmasis ženklas atpažinimo – paties žmogaus išsakytas susirūpinimas, kai jis jau priverčia save, kad ir kaip jam būtų nepatogu, prabilti. Ką jis jau daręs, ką jis mėginęs sau pateikti? Jeigu žmogus yra bandęs sau pritaikyti kažkokias priemones ir sugrįžta prie sekso, jis dar labiau išsigąsta“, - posėdyje sakė medikė.

Vėliau, anot specialistės, išgąstis pereina į nerimą su baime, beviltiškumą, kad žmogus nepajėgs suvaldyti situacijos. Galiausiai imama per daug apie tai kalbėti ir per daug save analizuoti.

Vis dėlto, pasak V. Andrejauskienės, ne kiekvienas gydytojas gali konsultuoti nuo sekso ar pornografijos priklausomą pacientą, nes gali jam pakenkti, pateikdamas savo asmeninę nuomonę.

Priklausomybės vaikšto ne po vieną

Priklausomų asmenų bendruomenės „Aš Esu“ atstovas Dmitrijus Škulis pastebi, kad priklausomybė nuo sekso ar interneto dažnai išsivysto žmonėms, kurie prieš tai įveikė priklausomybę alkoholiui ar narkotikams.

REKLAMA

Iš vieno pusės gali atrodyti, kad priklausomybės nuo sekso, interneto yra nekaltos, blogų pasekmių nėra, žmonės tarpusavyje susitaria. Bet vėliau tuos žmones vis tiek, kai jie patenkina savo priklausomybes, jie grįžta prie vartojimo, alkoholio, narkotikų“, - posėdyje sakė D. Škulis.

Jis teigė su kolegomis tikrinę žmones, kurie po gydymo nuo priklausomybių prieš jų grįžo. S. Škulio teigimu, beveik visiems grįžimas prasidėjo nuo legalių priklausomybių išsivystymo – tai yra sekso, interneto ar panašiai.

Priklausomybes siūlo spręsti kartu

Pasak Vilniaus universiteto Bendrosios psichologijos katedros docentės, psichologės, profesorė Laimos Bulotaitės, visos priklausomybės turėtų būti sprendžiamos kartu, o ne atskirai, nes visas priklausomybes sudaro trys dalys – žinios, įgūdžiai ir nuomonės formavimas.

(23 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Štai kuo baigėsi priklausomybė akriliniams nagams: atrodo itin skausmingai

„Man visą laiką atrodydavo, kad kartais negerai, jog mes kuriame įvairias programas prevencines, kurios tarsi nagrinėja skirtingus klausimus. Tai įsivaizduokime, kiek mokykloje būtų tokių programų“, - posėdyje sakė specialistė.

Tuo tarpu kalbėdama apie priklausomybę nuo interneto L. Bulotaitė abejojo, ar išvis egzistuoja tokia priklausomybė, nes, jos teigimu, žmonės priklausomi ne nuo interneto, o nuo veiklų jame.

Jis taip pat kritiškai vertino būdą, kuriuo valdantieji apribojo alkoholio pardavimą ir reklamos draudimą. L. Bulotaitė sakė, kad tokiam reikšmingam pokyčiui reikėjo iš anksto paruošti, šviesti visuomenę, atlikti tyrimus, o tik tada imtis priemonių.

Parlamentarų iškeltą problemą palaiko ne visi

Posėdyje dalyvavusios A. Armonaitės vertinimu, parlamentarai šiuo atveju užsiima nesvarbiais klausimais. Ji sutiko, kad priklausomybė nuo sekso gali egzistuoti, tačiau Seimas neturėtų apsimetinėti, kad šią problemą sprendžia.


Rašyti komentarą...
P
Priklausomas
2018-04-18 18:03:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš skaitau apie tokius nereikšmingus seimo sprendžiamus klausimus ir mane apima suicidinės mintys. Ar seimas galėtų nustatyti, kiek kartų per savaitę privalu atlikti lytinį aktą, ir tada, įstatymiškai nustatyti, kad valstybė turi parūpinti trūkstamą partnerį, idant piliečiai nepažeistų įstatymų. Ar lytinis aktas užskaitomas tik su kitos lyties homo sapiens atstovu, ar ir su tos pačios, o gal galima ir su ožka? [fas vaivorykštės ir kiti]
Atsakyti
0

z
zmogus
2018-04-18 18:26:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nu bled briedas, seimo ,,valstieciai turbut visi turi IMPOTENCIJA, patys liko negalus ir kitiems draudzia, cia kaip su alhogoliu jie uzsikuodavo , ir kitiems neleidzia . Tiek daug darbu galetu nuveikti, bet jie uzsiima saviveikla. Alhogolis, abortai, cigaretes, seksas, vaistai VA KOKIUS ,,SAUNIUS'' DARBUS NUDIRBA SEIMUNAI. ! VYT JUOS LAUK IS SEIMO, KAD NESITYCIOTU IS LIETUVOS PRIES VISA PASAULI. Teisingas Uspashiko buvo anegdotas apie valstieciu,,vada''
Atsakyti
-1

j
jonas
2018-04-18 20:04:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
ar tie moliugai nebeturi ka veikt ir tokiom nesamonem uzsiema,as manau kad seimas jau nutoles nuo tikro darbo ir nebesugebu normaliai mastyt.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų