Antradienį Seimas po svarstymo pritaręs trims nutarimų projektams, susijusiems su Konstitucinio Teismo (KT) išvados įgyvendinimu, nesiėmė svarstyti Seimo nario Gintaro Songailos inicijuoto nutarimo projekto „Dėl Lietuvos Respublikos Seimo rinkimų esminių rezultatų nustatymo daugiamandatėje rinkimų apygardoje ir jų pripažinimo negaliojančiais Biržų-Kupiškio vienmandatėje rinkimų apygardoje“.

Už šį projektą antradienį po pateikimo balsavo tik 16 Seimo narių, prieš buvo 51, susilaikė 33 parlamentarai. 79 Seimo nariai pasisakė už tai, kad šis projektas būtų atmestas, 6 buvo prieš, 10 parlamentarų susilaikė.

G. Songaila siūlė pripažinti 2012 m. spalio 14 d. Seimo rinkimus Biržų-Kupiškio vienmandatėje rinkimų apygardoje negaliojančiais ir skelbti ten pakartotinius rinkimus. Nutarimo projekte taip pat siūloma panaikinti Seimo nario pažymėjimo, išduoto Aleksandrui Zeltiniui, galiojimą.

Parlamentarams siūloma nustatyti Seimo rinkimų esminius rezultatus daugiamandatėje rinkimų apygardoje taip, kaip juos nustatė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) savo lapkričio 4 d. nutarimu dėl Seimo rinkimų galutinių rezultatų, išskyrus Darbo partijos kandidatų sąrašo eilę bei išrinktus Seimo narius Jolantą Gaudutienę, Joną Pinskų, Živilę Pinskuvienę.

REKLAMA

VRK lapkričio 4 d. nutarimo priede, kur nustatyta Darbo partijos kandidatų sąrašo eilė, siūloma išbraukti kandidatus Ž. Pinskuvienę (10), J. Gaudutienę (17), J. Pinskų (22), Vytautą Gricių (35), Viačeslavą Ždanovičių (48).

G. Songaila siūlo pripažinti, kad J. Gaudutienė, J. Pinskus ir Ž. Pinskuvienė išrinktais į Seimą buvo patvirtinti neteisėtai. Todėl VRK lapkričio 4 d. nutarimo priede „Asmenys išrinkti į Lietuvos Respublikos Seimą“, siūloma išbraukti J. Gaudutienę, J. Pinskų, Ž. Pinskuvienę ir įrašyti Larisą Dmitrijevą (daugiamandatė rinkimų apygarda), Viliją Filipovičienę (daugiamandatė rinkimų apygarda), Gediminą Jakavonį (daugiamandatė rinkimų apygarda). Pripažinti L. Dmitrijevą, V. Filipovičienę ir G. Jakavonį teisėtai išrinktais Seimo nariais.

Nutarimo projekte siūloma panaikinti Seimo nario pažymėjimų, išduotų J. Gaudutienei, J. Pinskui ir Ž. Pinskuvienei, galiojimą.

Vadovaujantis Vyriausiosios rinkimų komisijos įstatymu siūloma nutraukti VRK įgaliojimus.

Nutarimo projekte siūloma įpareigoti Seimo valdybą organizuoti naujos Vyriausiosios rinkimų komisijos sudarymą ne vėliau kaip per 7 dienas nuo šio nutarimo įsigaliojimo.

Seimo narys G. Songaila siūlė Seimui priimti nutarimą, atsižvelgiant į Konstitucinio Teismo 2012m. lapkričio 10d. priimtą išvadą.

 


Rašyti komentarą...
W
WON NUO LOVIO
2012-11-13 15:52:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
eikit jus susmirde degelininkai won, tauta jau atsikando jusu
Atsakyti
0

N
Naglis Puteikis
2012-11-13 17:49:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Susitarimas tarp Darbo partijos ir Libsąjūdžio?
Liberalų sąjūdžio balsais Seimas nepritarė, kad reikia vykdyti Konstitucinio Teismo sprendimą dėl daugiamandatės apygardos rinkimų (skirtumas 3 balsai: už - 51, prieš - 29, susilaikė - 25).
Gal libsąjūdis susitarė, kad E.Gentvilą paliktų Uosto direkcijos vadovu, ar pan?
Salėje buvo, bet nebalsavo Teišerskytė ir Auštrevičius, keletas kitų libsąjūdžio frakcijos narių minutei išėjo į kambarį už salės, o libsąjūdietis A.Kašėta balsavo už darbo partijai palankų sprendimą:
lrs.lt/pls/inter/w5_sale.bals?p_bals_id=-15042&p_var=2
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų