Savo merginą dar gyvą sudeginęs vilnietis: negaliu paaiškinti, kas man „užėjo“

Prabėgus beveik 8 mėnesiams po žiauraus nusikaltimo Vilniaus apygardos teismas paskelbė nuosprendį 30-mečiui Tomui Našlainiui. Jis buvo kaltinamas tyčia nužudęs bejėgiškos būklės žmogų.

T. Našlainis 2020 m. rugpjūčio 8-ąją padegė čiužinį, ant kurio tuo metu apsvaigusi nuo alkoholio miegojo jo draugė. Viskas įvyko sandėliuke, kuriame tuo metu glaudėsi tiek T. Našlainis, tiek minėta mergina.

Bylos duomenimis, T. Našlainis tos dienos vakarą, būdamas apsvaigęs nuo alkoholio, tyčia padegė čiužinį, ant kurio stipriai apgirtusi miegojo I. B. Dėl to nukentėjusioji, būdama bejėgiškos būklės dėl stipraus apsvaigimo, užduso ir sudegė.

Jos žudikui teismas paskyrė 14 metų įkalinimo bausmę. Prieš tai jau teistam vyrui pridėti 3 mėnesiai už anksčiau neatliktą bausmę. Nukentėjusiąja šioje byloje pripažinta merginos motina. Teismas iš žudiko jai priteisė 1240 eurų turtinei ir 5 tūkst. eurų neturtinei žalai atlyginti.

„Susisuko“ smegenys

Teisme T. Našlainis kaltu pripažino. Jis pasakojo, kad tą vakarą išgėrinėjo nežinia kam priklausančiame sandėliuke. Ten jau kurį laiką jis esą nuolat vartodavo alkoholį. Tą vakarą iš pradžių esą gėrė su dviem draugais, kurie išėjo.

Tada sugrįžo jo mergina I. B., o prie jų prisijungė ir dar vienas draugas E. B. Žudikas pasakojo, kad su draugu dėl kažko susiginčijo. O tada taip viskas ir įvyko, kad, anot jo, netyčia padegė.

T. Našlainis pasakojo, kad kažkas jam pasidarė. Jis negalėjo paaiškinti, kas jam „užėjo“. Teigė, kad „susisuko“ smegenys dėl alkoholio.

Jo mergina tuo metu miegojo ant čiužinio. Užsidegė čiužinio šonas, arčiau merginos galvos. Tada T. Našlainis tiesiog pabėgo iš sandėliuko, palikdamas draugę kraupiai mirčiai.

T. Našlainis teisme pasakojo, kad tą vakarą buvo jis buvo susipykęs su drauge, bet dėl ko – neprisiminė. Esą su atėjusiu draugu E. B. tą vakarą pykosi labiau, tarp jų net kilo muštynės.

REKLAMA

Išvarytas glausdavosi bet kur

Duodamas parodymus iškart po įvykio, T. Našlainis buvo gerokai atviresnis nei vėliau apklausiamas teisme. Teisme žudikas kalbėjo, kad čiužinį padegė netyčia, nors prieš tai pateikė kitą versiją.

Iškart po įvykio jis buvo prisipažinęs, kad čiužinį padegė žiebtuvėliu, kurį turėjo sulaikymo metu. Kilus gaisrui, jis esą dar bandė patraukti čiužinį, bet nebuvo kaip, nes akimirksniu įsiplieskė liepsnos.

Paaiškėjo, kad T. Našlainis pats iškvietė greitąją ar gaisrinę. O tada žudikas nuėjo pas mamą paimti pinigų, po to atsidūrė bare.

Žudikas teigė girdėjęs, kad I. B. turi vaiką, tiesa, jis esą buvo atimtas. T. Našlainis pabrėžė, kad labai gailisi dėl to, ką padarė.

T. Našlainis pasakojo, kad jis turi pastovią gyvenamąją vietą. Name gyvena jo mama ir patėvis. Bet jam pradėjus vartoti alkoholį, mama ir patėvis išvaro jį iš namų.

Tuomet jis tuo laikotarpiu gyvena kur nors lauke, arba kaip nutiko šį kartą, tai buvo sandėliukas, kuriame sukeltas pražūtingas gaisras.

T. Našlainis pasakojo, kad dvi savaites iki nusikaltimo jis vartojo alkoholį. Nors su nužudyta mergina teigė turėjęs lytinių santykių, tačiau pabrėžė, kad jie nebuvo sugyventiniai ir bendro ūkio nevedė.

Žudikas teisme prisipažino, kad kai vartoja alkoholinius gėrimus, būna labai nervingas. Esą tuomet jį labai lengva suerzinti dėl mažiausios smulkmenos.

Tą vakarą, kai gėrė ir I. B. gulėjo ant čiužinio, mergina jam kažką pasakė nesuprantama kalba. Kadangi jis nesupranta nei rusiškai, nei lenkiškai, o jos pasakyti žodžiai buvo šiomis kalbomis, jis supyko ir pasakė, kad ji kalbėtų lietuviškai.

Taip pat pasakė, kad ją kitaip padegs. Tuomet mergina jam sumurmėjo kažką atgal, jis labai supyko ir padegė čiužinį.

Palaidojo dukrą

Teisiamojo posėdžio metu pasisakė ir nukentėjusiąja pripažinta nužudytos merginos motina. Ji pasakojo, kad apie įvykio aplinkybes žino tik iš bylos medžiagos.

REKLAMA

Moteris patvirtino, kad dukra mėgo išgėrinėti, bėgo iš namų, nenorėjo su ja gyventi. Tačiau tarp jos ir dukros konfliktų nebūdavo.

Dukra gyveno pas ją, bet dažnai išeidavo iš namų, girtuokliaudavo. Jos su dukra santykiai buvo geri, tik dukra jos neklausydavo, ji labai retai būdavo namuose.

Kai dukra buvo ištekėjusi, gyveno pas vyrą, pagimdė sūnų. Vėliau pradėjo išgėrinėti, iš jos atimtos motinystės teises, ji išsiskyrė su vyru.

Moteris prašė priteisti 1500 eurų turtinę ir 5 tūkst. eurų neturinę žalą. Ji teigė, kad 1,5 tūkst. eurų išleido laidotuvėms.

Motina atviravo, kad iki dukros žūties paskutinį kartą ją buvo mačiusi prieš pusę metų. Bendravo su ja tik tada, kai ji pas ją ateidavo. Jauna moteris bastėsi nežinia kur maždaug pusantrų metų iki mirties.

Sugėrovo liudijimas

Teisme pasisakė ir kartu tą vakarą gėręs E. B. Jis pasakojo, kad pažįsta T. Našlainį, su kuriuo gyvena kaimynystėje.

Įvykio dieną jis važinėjo dviračiu ir privažiavo prie sandėliuko, kur T. Našlainis miegojo su savo mergina. Liudytojas teigė, kad T. Našlainio paklausė, ar jis galėtų pavaišinti cigarete. Mergina tuomet miegojo.

Šis atsakė, kad neturi. E. B. dar pasėdėjo, pakalbėjo su kaimynu ir pastarasis, anot jo, pradėjo „psichuoti“, sakydamas, kad „jūs mane nervinat, jūs man neduodat išsimiegot, man rytoj į darbą keltis“.

Tada T. Našlainis miegančiai merginai pasakė, kad ją padegs. Anot liudytojo, girta mergina pradėjo kažką burbėti ir T. Našlainis susinervino, pasiėmė žiebtuvėlį bei padegė čiužinį, merginai prie galvos.

Liudytojas pasakojo, kad T. Našlainis į klausimą „ką tu darai?“ atsakė, kad „jam nesvarbu“. Tada pridūrė: „man neįdomu, aš ją sudeginsiu, ji mane nervina“.


Rašyti komentarą...
.
..
2021-04-14 14:43:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai jau mazai Lietuvoj verta zmogaus gyvybe, net jei jis ir buvo girtuoklis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų