Ukmergės rajono Veprių vidurinė mokykla vakar buvo ištikta šoko - išvakarėse, važiuodami motociklu, užsimušė dvyliktokas su devintoku.

Savadarbis motociklas su užrašu ant korpuso – „Honda“, kuriuo važiavo neseniai aštuoniolikos sulaukęs Arnas K. ir penkiolikmetis Edgaras J., buvo neregistruotas. Neturėjo nė vienas iš jų ir vairuotojo pažymėjimo.Susidūrimas sankryžoje

Tragedija įvyko ketvirtadienio popietę kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis, ties pačia Ukmergės ir Jonavos rajonų riba - vos už poros kilometrų nuo žuvusiųjų namų.

Pasak Veprių seniūnijos darbuotojų, paaugliai sėdo ant motociklo vos parvežti mokykliniu autobusiuku iš pamokų.

Arno brolis dvynys grįžo į namus kitu reisu. Tuo metu apie nelaimę kaimas jau žinojo. Teigiama, kad autobusiuko vairuotojui išleidus Arną ir Edgarą gimtuosiuose Pageležiuose ir nuvežus tolėliau gyvenančius vaikus grįžtant atgal į mokyklą paaugliai jau gulėjo pakelėje be gyvybės ženklų.

Jonavos pusėn lėkęs jų motociklas sankryžoje, vedančioje į Rizgonių karjerą, atsitrenkė į ta pačia kryptimi važiuojantį ir kairėn sukantį vienos Vilniaus įmonės vilkiką „Scania“ su tuščia puspriekabe.

Šalmai neišgelbėjo

Pirminiais duomenimis, nelaimės metu paaugliai bandė šią apie dešimties metrų ilgio ir apie keliasdešimties tonų sunkiasvorę aplenkti. Pasak Jonavos rajono Eismo priežiūros poskyrio viršininko Tomo Makarevičiaus, atsitrenkta į priekinį vilkiko ratą. Smūgis prilygo kaktomušai į namo sieną, - žuvusiųjų kūnai atsidūrė už 30 metrų. Nors krito ant žolės, abu šalmus dėvėję paaugliai žuvo iš karto. Manoma, kad dar smūgio į ratą metu.

REKLAMA

Kokiu greičiu lėkta, atsakys paskirta ekspertizė. Pagal techninius duomenis, motociklas priklausė galingųjų klasei.

Duomenų, kad kuris nors vairuotojas būtų neblaivus, nėra.

Tiesa, anot T.Makarevičiaus, dar tiksliai nežinoma, kuris iš žuvusiųjų vairavo motociklą.

Priežiūros trūko

Kol kas T.Makarevičius nesiryžo įvardyti tragedijos kaltininko.

Nelaimės sukrėsti Pageležių gyventojai vakar LŽ teigė, kad anksčiau ar vėliau tai turėjo įvykti. Anot jų, dvyniai lakstė po kaimą šiuo motociklu jau nuo vasaros. Kai „neišsitekdavo Pageležiuose“, išlėkdavo ir į kelią, vedantį į Jonavą.

„Bandėme perspėti jų motiną, kad jeigu sūnūs nieko neužmuš, tai užsimuš patys, tačiau ši buvo linkusi viską nurašyti nutrūktgalviškam dvynių amžiui“, - pasakojo pašnekovai. Jiems buvo sunku suprasti ir tai, kaip motina galėjo palikti aštuoniolikmečius vienus.

Žmonės pasakojo, kad šiuo metu ji dirbo Anglijoje, o dvynius prižiūrėjo Jonavoje gyvenanti teta.

Vasaros pabaigoje dvynių motina buvo trumpam parvažiavusi, surengė jiems aštuonioliktąjį gimtadienį, palydėjo rugsėjo 1-ąją į dvyliktą klasę ir prieš dvi savaites išskrido atgal.Pražudė nagingumas

Kaimynams dvyniai gyrėsi radę šį motociklą šiukšlyne ir patys susiremontavę. Tai buvo panašu į tiesą - broliai buvo labai nagingi.


Rašyti komentarą...
v
vabalas
2008-09-27 10:41:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
" Anot kaimynų, sugebėjo jį perdaryti, įstatę automobilio variklį ir motinos labai pigiai ūkio reikmėms įsigyto vos pavažiuojančio traktoriuko detales. "
Dieve mano kas per žurnalistas rašo tokias nesamones. Juk taip negalima. Turėkit gėdos.
Atsakyti
0

b
babaj
2008-09-27 11:39:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
visiska nesamone, o nuotrauka kur?
ar man isivaizduoti automobilio varikli ir motinos pigaus traktoiuko ukio reikmems detales?
Atsakyti
0

žinantis
2008-09-27 14:04:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
Originalo variante buvo teigiama, kad kaimynai pasakojo, jog dvyniai sugebėjo prikelti antram gyvenimui motinos ūkio reikmėms įsigytą vos bepavažiuojantį traktoriuką, įdėję į jį automobilio variklį. Tačiau, rengiant publikaciją spausdinimui, kažkas labai "protingai" ją pakoregavo.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų