Santaros klinikos patenkino Kasiulevičiaus prašymą atleisti iš darbo

Santaros klinikos penktadienį patenkino žinomo šeimos gydytojo, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto prodekano Vytauto Kasiulevičiaus prašymą atleisti iš darbo po to, kai paaiškėjo jo sutuoktinės skiepijimo nuo COVID-19 aplinkybės.

„Santaros klinikų administracija V. Kasiulevičiaus prašymą šiandien patenkino“, – BNS informavo gydymo įstaiga.

V. Kasiulevičius ketvirtadienį pranešė prisiimantis atsakomybę ir nusprendęs trauktis iš pareigų, paaiškėjus, kad nuo koronaviruso su pirmaisiais medikais gruodžio pabaigoje buvo paskiepyta jo žmona Raimonda Kasiulevičienė, dirbanti Lietuvos banke.

Santaros klinikos ketvirtadienį pranešė, kad profesoriaus žmona, Santaros klinikose talkinusi skiepijimo komandai, tuo metu buvo įstaigos patalpose ir esą prašant profesoriui buvo paskiepyta darbo pabaigoje kartu su kitais 57 darbuotojais, iš anksto neįtrauktais į tos dienos skiepijamųjų sąrašus.

Pats V. Kasiulevičius ketvirtadienį LNK Žinioms neigė prašęs paskiepyti žmoną. Anot jo, sutuoktinė sakė sulaukusi siūlymo skiepytis ir teiravosi jo, ką daryti.

Apie V. Kasiulevičiaus žmonos paskiepijimą gruodžio pabaigoje praėjusią savaitę pirmasis pranešė naujienų portalas 15min.lt.

Tuomet medikas teigė, kad žmona buvo pakviesta skiepytis kaip savanorė.

„Kadangi ji savanoriavo ir tuo metu ją pakvietė, ji pasiskiepijo. Tas sprendimas buvo neteisingas. (...) Todėl, kad savanoriai buvo masiškai pradėti skiepyti šiek tiek vėliau, po kelių dienų“, – tuomet portalui komentavo profesorius.

Santaros klinikos tvirtino, kad R. Kasiulevičienė talkino reguliuoti atvykstančiųjų skiepytis darbuotojų srautus gruodžio 28 ir 29 dienomis, pirmadienį ir antradienį. Tai buvo vienos pirmųjų dienų, kai Lietuvoje buvo prasidėjęs skiepijimo procesas.

Remiantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, tą dieną, kai buvo paskiepyta R. Kasiulevičienė, buvo galima skiepyti tik medikus, o savanorių skiepijimas įsigaliojo tik sausio 6 dieną.

Ministro įsakyme nurodyta, kad gali būti skiepijami ir gydymo įstaigose savanorišką veiklą ne trumpiau kaip 16 valandų per ne daugiau kaip 14 dienų iš eilės vykdantys asmenys.

Sausio pabaigoje V. Kasiulevičius pasitraukė iš prezidento ir premjerės sveikatos ekspertų tarybų. Jis paneigė, kad šis žingsnis susijęs su minėta istorija dėl ankstyvo sutuoktinės vakcinavimo.


Rašyti komentarą...
B
Birute
2021-03-26 13:05:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur problema, kad zmona pasiskiepijo, taip ir turetu buti, kad seima butu saugi, as pritariu, kad mediku seimos butu paskiepitos
Atsakyti
-1

D
Danutė
2021-03-26 13:20:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na jau virš visko.Kas čia blogo,kad padeda dirbti ir turi teisę pasiskiepyti.Prarado gerą gydytoją klinika .Man siūlo važiuoti 120 km skiepytis ir dar naktį,tai atsisakiau,tegul skiepija ką nori.
Atsakyti
-1

g
giltine
2021-03-26 12:21:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ir gerai, visi medikai iseikite is darbo ir pasibaigs pandemija....nereiks cia nei karstu rodyti, nei zvakiu , nei skiepu brukti, jei jau atejo pasaulio pabaiga, tai tegul greiciau, nes viskas igriso jau.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų