Dulkys: Kasiulevičiaus sprendimas trauktis iš darbo – pamatuota atsakomybė

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pamatuota atsakomybe vadina žinomo šeimos gydytojo Vytauto Kasiulevičiaus sprendimą trauktis iš darbo Santaros klinikose, paaiškėjus, kad jo prašymu nuo koronaviruso su pirmaisiais medikais buvo paskiepyta jo žmona.

„Ministras labai vertina visų ekspertų, taip pat ir V. Kasiulevičiaus indėlį ir savo asmeninio gyvenimo sąskaita aukotą laiką konsultuojant ir padedant viešajam sektoriui, ypač tokiose situacijose kaip pandemija ir jos valdymas“, – BNS sakė ministro atstovė spaudai Aistė Šuksta.

„Tačiau ministras mano, kad įstatymai, teisės aktai, tvarkos yra valstybės turtas, nes jų sukūrimui buvo naudoti riboti šalies ištekliai, todėl jiems turi būti rodoma pagarba. Dėl to ministras V. Kasiulevičiaus sprendimą trauktis iš darbo vertina kaip pamatuotą atsakomybę“, – teigė ji.

Pasak ministro atstovės, šiuo metu svarstoma dėl tolimesnių veiksmų  – informacijos perdavimo  tyrimui Nacionaliniam visuomenės sveikatos centre (NVSC) ir dalininkų tyrimo dėl darbo tvarkos pažeidimo.

„Mes pateikėme klausimų ir gavome atsakymą iš Santaros klinikų dėl šių atvejų, nes jų yra ir daugiau, o toliau vyksta įprasti veiksmai. Šiuo metu svarstoma dėl medžiagos perdavimo tyrimui NVSC, o taip pat svarstoma ir apie dalininkų susirinkimą, kur būtų sprendžiama dėl darbo tvarkos pažeidimo tyrimo“, – kalbėjo A. Šuksta.

Vilniaus universitetas, kuris taip pat yra Santaros klinikų dalininkas, teigia, kad V. Kasiulevičiaus žmonos skiepijimo istorija yra „nemaloni ir vertinama nevienareikšmiškai“.

„Įvykis yra nemalonus ir vertinamas nevienareikšmiškai. Akivaizdu, jog reikia peržiūrėti visas procedūras sudarant skiepijimo eiles bei atkurti pasitikėjimą skaidrumu“, – BNS sakė VU atstovas spaudai Ervinas Spūdys.

V. Kasiulevičius ketvirtadienį pranešė prisiimantis atsakomybę ir nusprendęs trauktis iš pareigų, kai paaiškėjo, kad jo prašymu nuo koronaviruso su pirmaisiais medikais gruodžio pabaigoje buvo paskiepyta jo žmona Raimonda Kasiulevičienė, dirbanti Lietuvos banke.

REKLAMA

Santaros klinikos pranešė, kad profesoriaus žmona, Santaros klinikose talkinusi skiepijimo komandai, tuo metu buvo įstaigos patalpose ir prašant profesoriui buvo paskiepyta darbo pabaigoje kartu su kitais 57 darbuotojais, iš anksto neįtrauktais į tos dienos skiepijamųjų sąrašus.

Apie V. Kasiulevičiaus žmonos paskiepijimą gruodžio pabaigoje praeitą savaitę pirmasis pranešė naujienų portalas 15min.lt

Tuomet medikas teigė, kad ji buvo pakviesta skiepytis kaip savanorė.

„Kadangi ji savanoriavo ir tuo metu ją pakvietė, ji pasiskiepijo. Tas sprendimas buvo neteisingas. (...) Todėl, kad savanoriai buvo masiškai pradėti skiepyti šiek tiek vėliau, po kelių dienų“, – tuomet portalui komentavo profesorius.


Rašyti komentarą...
P
Pfft
2021-03-25 13:01:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nematau nieko blogo tame, kad zmona buvo paskiepyta. Jei buvo likusiu nepanaudotu skiepu kuriuos reikejo kuo greiciau panaudoti ir jo zmona savanoriavo ligonineje, kvaila butu buve saugot skiepa kol taps nebetinkamas naudot. Ir dabar yra kvaila teigti jog gydytojas turi uz tai prisiimt atsakomybe ir buti atleistas is pareigu.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų