Šaltį keis atodrėkis, bet yra gera žinia dėl Kalėdų orų

Jau netrukus ateis ypatingos dienos – jaukiausios metų šventės. Tačiau prieš tai turime savaitgalį, kuris atneš atodrėkį. Laimei, sniegas ištirpti nespės. 

20

Šiandien vietomis, didesnė tikimybė vakariniuose rajonuose, truputį pasnigs. Kai kur pustys, bus plikledis. Pūs stiprokas pietryčių vėjas. Aukščiausia temperatūra 5–6 laipsniai šalčio, pajūryje apie 3 laipsnius šalčio.

(20 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kalėdas nešantys gruodžio orai: jaukus žiemos dvelksmas

Artimiausią naktį daug kur prognozuojami krituliai, daugiausia sniegas. Vietomis pustys. Temperatūra naktį 4–6 laipsniai šalčio.

Penktadienio dieną numatomi 2–3 laipsniai šalčio, pajūryje apie 0–1 laipsnis šalčio.

„Stiprėja ciklonas žemyno vakaruose, dėl to šiandien Lietuvoje truputėlį sustiprės rytinių krypčių vėjas. Ir kadangi laukuose guli lengvas, labai purus sniegas, tai tą sausą sniegelį gali truputėlį papustyti. Ne visur, bet kai kur tikrai. Tas ciklono sūkurys atveja mums atmosferos frontuką ir sniegą, todėl snigs, kai kur ir ne visai mažai. Snigs apie parą. Vadinasi, turėsime dar vieną porciją sniego”, – kalbėjo sinoptikas Naglis Šulija.

Savaitgalį – atodrėkis

Savaitgalio naktimis numatoma 2–4 laipsnių temperatūra, vėsiau bus šiauriniuose Lietuvos rajonuose. Dienomis sulauksime 0–2 laipsnių šalčio, pajūryje bei vidurio Lietuvoje galimas laipsnis šilumos. Vyraus 5–8 m/s vėjas. Dažnai pasnigs.

„Šeštadienį – pūs stiprokas pietinių krypčių vėjas, kritulių irgi bus. Tas ciklonas mums transportuoja orą iš vakarų ir kažkur tai šeštadienį jau nebebus naktinio šalčio, dieną bus apie 0 laipsnių, laipsnis šalčio, o prie jūros galimas atodrėkis. Kai kur bus pliusas.

Sekmadienį tas pats ciklonas, tai reiškia, kad bus puikios sąlygos krituliams, pasijos to sniegelio. Sekmadienio naktį numatomi 2–4 laipsniai šalčio, o dieną 1–2 laipsniai, o prie jūros atodrėkis”, – kalbėjo N. Šulija.

Kalėdos bus baltos 

Sinoptiko Naglio Šulijos teigimu, Kalėdos tikrai bus baltos. Kelios ateinančios dienos numatomos šaltos, snigs. Vėliau sulauksime nedidelės šilumos, bet ji nepajėgs ištirpdyti susikaupusio sniego. Per šventes – vėl numatoma vėsesnė temperatūra. 

„Šios savaitės bėgyje, kai kur pasirodysianti pliusinė temperatūra, laipsnis šilumos, nesugebės ištirpinti sniego, kuris čia Lietuvoje atsirado. Su nedidelėmis išimtimis, visą laiką laikysis nedidelis šaltis, sulauksime dar papildomai sniego, dėl to šiemet Kalėdos tikrai bus baltos. Šiemet visos trys dienos, 100 proc. bus baltos. Tai labai gerai, nes pastaraisiais metais Kalėdos buvo purvinos ir be sniego”, – kalbėjo sinoptikas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų