S. Skvernelis pasakė, kas spręs dėl mokyklos Pilaitėje

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad tik nuo Vilniaus savivaldybės sprendimų priklausys, ar bus leista bažnyčiai statyti katalikišką mokyklą Vilniaus Pilaitės mikrorajone, tačiau jis pažymi, kad tai leistų miestui sutaupyti biudžeto lėšų.

Žurnalistams Vyriausybėje jis pabrėžė, kad valstybinis žemės sklypas sostinės Tolminkiemio gatvėje šiuo metu patikėjimo teise yra perduotas Vilniaus savivaldybei ir būtent ji turėtų siūlyti sklypą perduoti bažnyčiai, jei taip nuspręstų.

„Tai yra savivaldybės iniciatyva. Jei savivaldybė kreipsis su tokia iniciatyva, tai Vyriausybė ir svarstys dėl galimo perdavimo iš savivaldybės patikėjimo teise šiuo atveju Vilniaus arkivyskupijai. Jei nesikreips, vadinasi, Vilniaus savivaldybė tokios iniciatyvos neišreiškė ir su tuo sklypu darys tai, ką mano esant reikalinga padaryti“, – sakė jis.

Sklype mokylą siekia pastatyti tiek Vilniaus arkivyskupija, tiek ir Vilniaus savivaldybė. Arkivyskupija statytų katalikišką progimnaziją, tuo metu savivaldybė puoselėja gimnazijos planus. Šiuo klausimu nesutaria ir Pilaitės bendruomenė: dalis pasisako už bažnyčios, dalis – už municipalinę mokyklą, pastarųjų atstovai trečiadienį prie Vyriausybės surengė piketą.

REKLAMA

Seimo Švietimo komitetas antradienį priėmė protokolinį nutarimą kreiptis į Vyriausybę prašant apsvarstyti galimybę perduoti sklypą bažnyčiai. Komitetas remiasi katalikiškos įstaigos šalininkų argumentais, jog tokiu atveju mokykla miestui nekainuotų, statybos truktų trumpiau, nes nereikėtų viešųjų pirkimų procedūrų, o pirmieji moksleiviai galėtų mokslo metus čia pradėti jau kitąmet. Savivaldybė to negalėtų pasiekti.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų