S.Skvernelis: koalicijos sutartis nebus peržiūrima

Lietuvoje Socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininku išrinkus Vilniaus vicemerą Gintautą Palucką, premjeras „valstietis“ Saulius Skvernelis sako, jog koalicijos sutartis nebus persvarstoma.

„Mūsų pozicija yra labai paprasta ir aiški - sutartis nebus peržiūrima. Štai ir viskas (...). Sutartis yra pasirašyta ir mes nieko tikrai negalime persvarstyti ir nesiruošiame to daryti“, - BNS šeštadienį sakė S.Skvernelis.

G. Paluckas, po Seimo rinkimų abejojąs, ar socialdemokratams reikia eiti į koaliciją su „valstiečiais“ ir kritikavęs suderėtas sąlygas, balandžio pradžioje tvirtino, kad daugelio partijos skyrių nelygiaverčiai santykiai su „valstiečiais“ netenkina. Jis pabrėžė, kad socialdemokratams išlieka grėsmė „ištirpti didesniame darinyje“, nes partija nėra pratus būti jaunesniuoju partneriu  koalicijoje. Jis neatmetė, kad jam tapus LSDP vadovu, koalicijos sutartis gali būti svarstoma ir pasirašoma iš naujo.

S.Skvernelis teigiamai vertina G.Palucką kaip politiką, nors pripažįsta, kad jam bus sunkiau vadovauti partijos frakcijai Seime, nebūnant jo nariu. „Džiaugiuosi, kad partija atsinaujino - čia svarbiausias dalykas, o po to - matysime, žmogus kol kas rimtose valstybinėse pareigose nedirbęs, kol kas daugiau savivaldos politikas yra, bet išrinko jų bičiuliai žmogų, tai manu, tikrai bus pokyčių partijoj, tikėtina, ir proveržis bus. Mums svarbiausia, kad bus stabilus pirmininkas ir bus su kuo bendrauti ir su kuo spręsti klausimus. Tikiuosi, kad jis tikrai valdys situaciją pačioje partijoje, na, ir svarbu ryšys su pačia frakcija, nes frakcijosžmonės dirba Seime, o Gintautas Paluckas nėra nei Vyriausybės, nei frakcijos, nei Seimo narys (...). Manau, nei čia trūkumas, bet tikrai sėkmingiau darbuotis, kada būni įvykių sūkuryje - Seime“, - kalbėjo premjeras.

REKLAMA

G.Paluckas yra sakęs, jog labai prasta situacija Lietuvoje yra, žvelgiant į žmonių socialinę atskirtį, skurdą, emigraciją, regioninę politiką, todėl socialdemokratams atsitraukti ir nepasinaudoti galimybe realizuoti kairiąją politinę darbotvarkę būtų labai labai neatsakinga.

G. Paluckas anksčiau yra pabrėžęs, kad LSDP netenkina „valstiečių“ flirtas su konservatoriais“, o svarbiausia socialdemokratams yra „kairiosios darbotvarkės įgyvendinimas“.

Antrajame tiesioginių pirmininko rinkimų ture G. Paluckas varžėsi su ūkio ministru Mindaugu Sinkevičiumi. Preliminariais duomenimis, G.Paluckas rinkimuose surinko 5190, o M.Sinkevičius - 4781 balsus. Šiuos rezultatus per tris dienas dar turės patvirtinti LSDP pirmininko rinkimų komisija.


Rašyti komentarą...
S
Semion
2017-04-23 09:55:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jaučiasi kad ''Agentas''yra žvirblis vištų būryje ,todėl rašo tokias nesamones.
Atsakyti
0

P
Pikasas
2017-04-23 10:46:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kai LSDP vadovai stengėsi patekti su LVŽS į valdančią koaliciją nekeldami jokių sąlygų. Tą netgi pabrėždami, kad sutinka su viskuo. Dabar nebesutinka dėl daug ko. Jų teisė, tačiau jei premjeras teigia, kad LVŽS sutartis su LSDP nebus keičiama, tai tada kaip? Manau, kad ogi niekaip... Patriukšmaus socdemai dėl bendro vaizdo, suderins kokią smulkmeną, pateiks ją kaip didelį laimėjimą ir liks ten, kur ir dabar yra. Jei iš esmės, tai už slenksčio. Belsti į duris ir ar langą jiems leistina. Belskitės, gal pasigailės...


Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų