Tris mažamečius vaikus automobiliu užmušusio Skuodo policijos patrulio Sauliaus Pauliko darbovietė, Skuodo policijos komisariatas, šeštadienį rengia Kelių eismo taisyklių konkursą.

Į Skuodo rajono savivaldybės salėje įvyksiantį konkursą "Kelių eismo taisyklių egzaminas" organizatoriai kviečia visus Lietuvos piliečius, nepaisant amžiaus, išsilavinimo, socialinės padėties, transporto priemonės turėjimo ar neturėjimo. Jis prasidės 15 val.

Egzaminą policija organizuoja kartu su Liberalų sąjūdžio Skuodo skyriumi. Jį parėmė vietos žiniasklaidai: laikraščiai ,,Skuodas" ir ,,Mūsų žodis".

Organizatoriai tikisi, kad ir kitos savivaldybės palaikys skuodiškių iniciatyvą ir viešas "Kelių eismo taisyklių egzaminas" taps nacionaliniu.

Laikraščio ,,Skuodas" pranešimu, egzaminas organizuojamas panašiu principu, kaip ir anksčiau vykę renginiai - Nacionalinio diktanto konkursas bei Lietuvos Konstitucijos egzaminas.

Skuodo rajono policijos komisariato viršininko pavaduotojas Algimantas Skersis, kuruojantis viešąją policiją, BNS sakė, kad konkurso nuostatuose nėra numatyta, kad renginyje negalėtų dalyvauti policininkai, tačiau šis konkursas labiau skirtas visuomenei, jos galimybei pasitikrinti žinias ir saugaus eismo propagavimui.

Paklaustas, ar Kelių eismo taisyklių nereiktų pasitikrinti ir patiems pareigūnams, kadangi Aleksandrijos tragedijos teisiami net du Skuodo policininkai, A.Skersis BNS atsakė, kad visi pareigūnai tarnyboje nuolat yra egzaminuojami ir jų žinios tikrinamos.

REKLAMA

Skuodo policija nesitiki sulaukti neigiamos visuomenės reakcijos dėl šio renginio ir mano, kad jame dalyvaus apie 30-50 žmonių.

Tuo tarpu pirmadienį S.Paulikas sulauks teismo nuosprendžio. Prokuratūra siūlo jį įkalinti 10-čiai metų.

27 metų kaltinamajam taip pat gresia milijoninis vaikų netekusių tėvų ieškinys - 10-mečių sūnų netekę Skuodo rajono gyventojai Bučkai, Kubiliai ir Petkai pateikė neturtinės žalos ieškinius. Šeimos prašo priteisti kiekvienai po 1 milijoną litų neturtinės žalos atlyginimo.

Kartu su S.Pauliku nuosprendžio klausysis ir jo buvęs kolega, patrulis Mantvydas Kringelis. Jam pareikšti kaltinimai, kad paliko be pagalbos bejėgius vaikus. Prokuratūra siūlo šį kaltinamąjį nubausti pusantrų metų laisvės atėmimo bausme.

S.Pauliko vairuojamas automobilis ,,BMW 524" pernai lapkričio 7 dieną vidury baltos dienos įsirėžė į iš mokyklos einančių vaikų būrelį. Du 10-mečiai Aleksandrijos pagrindinės mokyklos ketvirtokai mirė avarijos vietoje. Dar vienas 10-metis su sunkiais sužalojimais pateko į gydymo įstaigą, tačiau medikams jo gyvybės išgelbėti nepavyko.

Avarijos kaltininkas iš avarijos vietos pabėgo, jį kitos dienos rytą į policiją atlydėjo tame pat komisariate policininku dirbantis vyresnysis brolis Giedrius. Vėliau jis pats pasitraukė iš pareigų, paaiškėjus, kad brolį po avarijos slėpė viešbutyje Klaipėdoje.

Tragedija sukrėtė ne tik visuomenę, bet ir aukščiausius šalies vadovus, iš postų pasitraukė tuometinis policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius ir vidaus reikalų ministras Raimondas Šukys.


Rašyti komentarą...
A
Administracijos direktorius
2008-03-14 21:21:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Skodas taip ruošiasi suvažinėti visą Aleksandriją.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų