Ruošiamasi vakcinų patobulinimui: jos kovotų su koronaviruso atmainomis

Vakcinų nuo koronaviruso sudėtis gali būti nežymiai keičiama, kad sukurtų imunitetą ir nuo naujų Covid-19 atmainų. Kaip teigia mokslininkai, tai galima padaryti per tris savaites.

Profesorius Robinas Shattockas, dirbantis su pakartotinėmis dozėmis, atskleidė, kokia sparti yra vakcinų gamyba – skiepai pacientus gali pasiekti per maždaug tris mėnesius.

Jis pridūrė, kad antikūnai, kurių gamybą skatina skiepas, sukurti remiantis senąja viruso versija visgi net užsikrėtus naująja atmaina vis tiek padėtų išvengti sunkaus susirgimo.

Londono imperatoriškojo universiteto mokslininkas vadovavo vakcinos nuo Covid-19 tyrimams, tačiau šį darbą metė praeitą mėnesį. Kaip pats sakė, jis tai padarė todėl, kad yra kuriami kiti skiepai.

Mokslininkai nerimauja, kad skiepo sukurti antikūnai neįveiks naujųjų viruso atmainų, ir taip sukels infekciją arba rimtą ligą.

Labiausiai baiminamasi dėl Pietų Afrikos bei Brazilijos atmainų, kurios sukėlė tarptautinę paniką.


Rašyti komentarą...
A
As
2021-02-23 07:25:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Niekaip nesuprantu,kaip tas uchano virusas per men.isplito po visa pasauly,net ir dziungles,antarktida ir pan.,o cia jau kie men. tauzija apie par.,brazilijos atmaina,bet nesiryzta paskelbti dar kokia banga ?Cia ciniskai meginau pajuokaut,bet jei dar ir dabar daug zmoniu nesupranta ka su jais daro,tai tokiem taip ir reikia,tik gaila kad protaujantys per tokius turi kenteti.Sekmes gydantis gripa ir mirstant nuo daktaru aplaidumo ir paciu panikos.
Atsakyti
-2

p
pritariu 100%
2021-02-23 08:23:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš-pritariu Jums
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų