• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Artėjant sekmadieniui, kai vyks pagrindinė prezidento rinkimų diena, socialiniuose tinkluose dalijamasi, kad iš keistų numerių gaunamos žinutės, agituojančios nebalsuoti prieš kai kuriuos kandidatus.

Artėjant sekmadieniui, kai vyks pagrindinė prezidento rinkimų diena, socialiniuose tinkluose dalijamasi, kad iš keistų numerių gaunamos žinutės, agituojančios nebalsuoti prieš kai kuriuos kandidatus.

REKLAMA

Laidų vedėja Renata Šakalytė-Jakovleva socialiniame tinkle „Facebook“ dalijosi, kaip numeris, pavadinimu „SmsPAZINTYS“ atsiuntė žinutę, raginančią nebalsuoti už kandidatus į prezidentus Ingridą Šimonytę ir Gitaną Nausėdą.

„Štai toks dalykas prasidėjo rinkimų dienai artėjant. Gavau sms pavidalu. 

Numeris nerodomas, tik siuntėjas. Trolinukai dirba išsijuosę.

Na ką – ne ant tos užtaikė. Aš sms pažintimis netikiu, o jų turiniu juo labiau“, – dalijosi R. Šakalytė-Jakovleva

„Nausėdai ir Šimonytei nėra vietos valdžioje! Jie nepateisino pasitikėjimo!“ – taip skamba žinutės turinys.

Prezidento rinkimai ir referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo vyks sekmadienį

Prezidento rinkimai ir referendumas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo vyks sekmadienį, gegužės 12 dieną. Tuomet balsuoti bus galima 1895 vietose visoje Lietuvoje. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro. 

REKLAMA
REKLAMA

Balsavimas užsienyje esančiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas kiekvienos atstovybės nustatytu laiku. Dėl tikslių balsavimo valandų rinkėjų prašoma teirautis toje ambasadoje ar konsulate, kur jie pageidauja atvykti balsuoti.

REKLAMA

Per tris išankstinio balsavimo prezidento rinkimuose ir referendume dėl dvigubos pilietybės dienas savo valią pareiškė beveik 170 tūkst. arba 7,1 proc. visų rinkėjų, rodo ketvirtadienį Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiami duomenys.

Tuo metu 2019 metų rinkimuose per išankstinį balsavimą savo valią pareiškė 228 tūkst. 998 arba 9,45 proc. visų rinkėjų. Vis dėlto tąsyk buvo sudaryta galimybė iš anksto balsuoti ilgiau – penkias dienas, o ne tris kaip šiuo metu.

REKLAMA
REKLAMA

Ketvirtadienį dėl didelio rinkėjų aktyvumo dalyje balsavimo vietų ir po 20 valandos nusidriekė balsuoti norinčiųjų eilės. Tokiais atvejais VRK užfiksuoja eilės pabaigą ir visiems į eilę iki 20 valandos atvykusiems rinkėjams leidžiama balsuoti.

Didžiausią aktyvumą išlaiko Neringos savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jų balsavimo aktyvumas – beveik 29 procentai.

Aktyviai balsuojama ir Birštone, kur savo valią pareiškė 15,5 proc. šios savivaldybės rinkėjų. Aktyvūs rinkėjai ir Ignalinos rajone (12,5 proc.), Varėnos rajone (12,1 proc.), Palangos mieste (11,7 proc.), Lazdijų rajone (11 proc.), ir Kupiškio rajone (10,3 proc.). Arti 10 procentų aktyvumo priartėjo Utenos, Rokiškio, Zarasų, Šakių, Joniškio rajonų ir Druskininkų rinkėjai. Pasyviausiai kol kas balsuoja Šalčininkų, Kauno, Vilniaus, Kretingos, Šiaulių, Panevėžio rajonų ir Klaipėdos miesto rinkėjai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šių savivaldybių rinkėjų aktyvumas nesiekia 5 procentų. Ketvirtadienį pasibaigus balsavimui iš anksto, penktadienį ir šeštadienį rinkimų komisijos lankys rinkėjus namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės bei rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų. Iš viso balsavimo namuose teisę turi beveik 597 tūkst. rinkėjų. 91 tūkst. iš jų išreiškė pageidavimą balsuoti namuose.

Sekmadienį bus galima balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje

Ketvirtadienį pasibaigus išankstiniam prezidento rinkimų ir referendumo dėl dvigubos pilietybės balsavimui, daliai gyventojų iškilo klausimas, ar nespėję prabalsuoti išankstiniuose rinkimuose, galės tą padaryti sekmadienį bet kurioje rinkimų apylinkėje. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) atstovė patvirtino, kad rinkėjai sekmadienį turės galimybę balsuoti bet kur, nepriklausomai nuo to, kur yra registruoti.

REKLAMA

Nespėję prabalsuoti išankstiniame balsavime kai kurie gyventojai socialinėje erdvėje kelia klausimą, ar turės galimybę sekmadienį balsuoti toje vietovėje, kurioje nėra registruoti.

VRK atstovė spaudai Indrė Ramanavičienė naujienų portalui tv3.lt komentavo, kad Respublikos Prezidento rinkimuose, referendume ir rinkimuose į Europos Parlamentą rinkėjai gali balsuoti ir ne savo rinkimų apylinkėje.

„Taip yra todėl, kad visoje Lietuvoje balsavimo biuleteniai yra vienodi.

Tad nepriklausomai, kur rinkėjas yra deklaravęs savo gyvenamąją vietą, šį sekmadienį balsuoti bus galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1895 vietose visoje Lietuvoje“, – sakė I. Ramanavičienė.

REKLAMA

Štai čia galite rasti visą rinkimų apylinkių sąrašą: rinkimų apylinkių sąrašas.

Balsavimas (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

Rinkėjui atėjus balsuoti reikia turėti tik asmens dokumentą.

VRK atstovė pridūrė, kad jei rinkimų sekmadienį balsuotojas ateis į ne savo rinkimų apylinkę, iš pradžių rinkimų komisija patikrins, ar jis nebalsavo toje apylinkėje, į kurios rinkėjų sąrašus jis yra įtrauktas.

„Jeigu jis nebus balsavęs, jam reikės užpildyti vieną dokumento formą, kad būtų įtrauktas į tos konkrečios rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašą, ir jam bus išduoti biuleteniai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Žinoma, šis formalumas gali šiek tiek užtrukti. Mažiausiai laiko rinkimų sekmadienį rinkėjai sugaištų, jeigu atvyktų balsuoti į savo rinkimų apylinkę“, – akcentavo I. Ramanavičienė. 

Pagrindinė Respublikos Prezidento rinkimų ir referendumo dėl Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo diena yra gegužės 12 d., sekmadienis. Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir rinkėjų lauks iki 20 valandos vakaro. 

Karbauskio ir jam pavaldžių vietinių kacapų darbas. Neriasi kacapai iš kailio, kad tik pakenkti konservatoriams. Beje, Nuosėda yra Karbauskio projektas. Praeituose rinkimuose Karbauskis į Nuosėdą sukišo virš 40 tūkst.šiam "projektui" iš Kremliaus gautų eurų, tačiau pastarasis įkalė ragą, t.y pradėjo veltis į asmeniškumus su Landsbergiu ir konservatorių partija, pradėjo ignoruoti priešrinkiminius susitarimus, bei vaizduoti Žiedų valdovą. Dėl tokio elgesio ir negražintos skolos, Nuosėda užsitraukė Karbauskio nemalonę. Na, o dėl tų SMS tai lengvai išaiškinamas reikalas. Tokias paslaugas yra nemažai teikiančių įmonių. Ypač jų daug Urodinoje ir Bulbašyne, o kas siuntėjas yra nesunku išsiaiškinti. Užtenka pažiūrėti koks siuntėjo nukmeris, o pagal numerį galima išsiaiškinti ir kas massSMS agregatorius. Neabejoju, kad paslauga užsakyta Urodinoje, o žinutės siunčiamos per Lietuvos operatorių.
protinga žinutė!
ruskiu izdivalkes !
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų