Vilniaus Šiuolaikinės mokyklos centro mokinei patvirtinus naujojo tipo A(H1N1)v gripo virusą ir tai, kad mokykla nesulaukia jokių oficialių rekomendacijų, Seimo Darbo partijos frakcijos narė, Sveikatos reikalų komiteto narė Dangutė Mikutienė reikalauja kuo skubiau imtis priemonių tokiai situacijai normalizuoti.

Parlamentarė prašo, kad Sveikatos apsaugos ministerija (SAM), Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir Ekstremalių sveikatai situacijų centras (ESSC) kuo skubiau parengtų bendrą informacinį raštą švietimo įstaigoms, pirminės sveikatos priežiūros centrams ir savivaldybių visuomenės sveikatos biurams dėl operatyvios informacijos teikimo apie susirgimus švietimo įstaigose ir paruoštų išsamias rekomendacijas švietimo ir ugdymo įstaigoms, kaip elgtis, iškilus epideminio susirgimo pavojui.

"Įvertinant skubiai kintančią situaciją ir didėjančius susirgimus, SAM per naktį privalo parengti rekomendacijas, kaip elgtis ne tik tada, kai sparčiai didėja sergančių mokinių skaičius, ar patvirtinamas A(H1N1) virusas, bet ir kaip apsaugoti sveikus vaikus bei kokių prevencinių priemonių imtis. Šiuo metu vienintelė rekomendacija, kuri yra SAM interneto svetainėje - plauti rankas su muilu ir vengti žmonių susibūrimų", - sako D. Mikutienė.

Tuo tarpu Vilniaus Šiuolaikinės mokyklos centro vadovybė siūlo tėvams savaitę neleisti vaikų į mokyklą.

REKLAMA

Mokyklos sostinės Žygimantų gatvėje direktorius Vytis Buivydavičius internetiniame puslapyje išplatintame pranešime teigia, kad "JAV sveikatos apsaugos specialistai tokiu atveju rekomenduoja mokykloms skelbti 7 dienų mokinių atostogas".

"Suprantu, kad ne vienam iš Jūsų toks sprendimas sukeltų nepatogumų arba būtų tiesiog neįmanomas. Kita vertus, norisi, jog Šiuolaikinės mokyklos centre naujos ligos židinys neišplistų, - rašo direktorius V. Buivydavičius. - Todėl siūlau visiems į mokyklą nevykti iki atskiro pranešimo. Stebėsime situaciją, palaikysime nuolatinį ryšį su mokiniais ir jų šeimomis ir, jei per savaitę ligos atvejai nesikartos, grįšime prie darbų".

Jo teigimu, mokykla nėra uždaroma, ir mokytojai rinksis kasdien įprastu savo darbo laiku. Tad pradinių ir jaunesnių klasių mokiniams, kurių tėveliai neturi galimybės užtikrinti jų saugumo kitu būdu nei atveždami juos į mokyklą, užsiėmimai vyks.


Rašyti komentarą...
R
Rengler
2009-11-11 17:25:24
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na kaip juokingai skamba..
Atsakyti
0

R
Rengler
2009-11-11 17:25:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Reikalauja tuoj pat..cha
Atsakyti
0

R
Rengler
2009-11-11 17:25:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazi kur buvo musu izvalgus zmogeliai anksciau?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų