Raskevičius: Lietuvos liaudies partijos nariui bus pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl neapykantos kurstymo

Vilniaus apygardos prokuratūra pradės ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos liaudies partijos nario Pranciškaus Valicko dėl neapykantos kurstymo viešojoje erdvėje. Šią žinią paskelbė kreipimąsi dėl tyrimo pateikęs naujasis Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius.

Laisvės partijos atstovas naujajame Seime Tomas Vytautas Raskevičius socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino įrašu, kuriame skelbia, kad Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Lietuvos liaudies partijos nario Pranciškaus Valicko pasisakymų prieš LGBT bendruomenę.

„Pamenate, kaip Lietuvos Liaudies Partija kandidatas Pranciškus Valickas tiesioginiame LRT radijo ir portalo eteryje LGBT žmones vadino „iškrypėliais“, „pederastais“, kaltino juos pedofilija, o policija atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neapykantos kurstymo, motyvuodamas „vyresniu kandidato amžiumi“ ir „konservatyviomis pažiūromis“?

Ką gi, šiandien Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras priėmė sprendimą ankstesnį nutarimą panaikinti ir pradėti ikiteisminį tyrimą“, – rašo politikas.

Nutarimas pradėti ikiteisminį tyrimą buvo paskelbtas šių metų spalio 22 d.

Dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo į prokuratūrą dar rugsėjo mėnesį kreipėsi pats T. V. Raskevičius kartu su kita naujai išrinkta Laisvės partijos atstove seime Evelina Dobrovolska. Tuomet šis prašymas buvo atmestas.

Vilniaus apygardos prokuratūra patvirtina, kad toks nutarimas buvo priimtas.

„Prieš tai tyrimas buvo ikiteisminis nepradėtas, buvo priimtas nutarimas to atsisakyti. Aukštesnysis prokuroras, įvertinęs to priimto nutarimo teisėtumą, matė pagrindą visgi pradėti ikiteisminį tyrimą“, – komentuoja Vilniaus apygardos prokuratūros atstovai.


Rašyti komentarą...
n
nagi
2020-11-12 15:42:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
koks cia kurstymas zmogus pasake ka galvoja
Atsakyti
-8

g
gaidys
2020-11-12 15:53:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
na ir vėl pidarai lenda prie dorų piliečių..
Atsakyti
-11

a
apgailėtina
2020-11-12 16:14:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai prastas "Laisvės partijos" startas. Labiau primena naudojimąsi savo išskirtine padėtimi, o ne darbą ir rūpestį vardan visuomenės gerovės. Toks įspūdis, kad mažiausiai 2 šūdmaliai naujajame Seime jau apsireiškė.
Seimo nariai turėtų pakilti aukščiau tokių kalbėtojų lygio.
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (62)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų