REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Progresiniai mokesčiai realiai Lietuvoje egzistuoja jau dabar, nes atskiros socialinės grupės moka skirtingus mokesčius, teigia Lietuvos banko Ekonomikos departamento direktorius Raimondas Kuodis.

REKLAMA
REKLAMA

„Jau dabar mokesčių sistema yra labai progresyvinė, jeigu pasižiūrėsime į skirtingus tarifus, kuriuos moka atskiros socialinės grupės: žemdirbiai nulį moka, pavyzdžiui, autoriai moka 15 proc. ir taip toliau. Ir tas progresyvumo lygis yra pakankamas“, - žurnalistams ketvirtadienį po susitikimo su Seimo pirmininku Viktoru Muntianu sakė ekspertas.

REKLAMA

Pasak R.Kuodžio, kalbėdami apie progresinius mokesčius visi dažniausiai pamiršta dar vieną -„Sodros“ perskirstomąjį elementą - socialiai jautriems visuomenės asmenims mokamas pašalpas ir kitas išmokas.

R.Kuodis ketvirtadienį buvo skubiai iškviestas pas Seimo pirmininką, kurį sudomino premjero Gedimino Kirkilo viešai išsakyti siūlymai keisti Lietuvos mokesčių sistemą - įvesti progresinius mokesčius, o siekiant padidinti mokytojų algas, imtis PVM ir alkoholio akcizų didinimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Kadangi girdime, jog kalbama apie tam tikrą mokesčių didinimą (tikėtina, kad tam tikri pasiūlymai bus iš Vyriausybės), mes būtume suinteresuoti, kad tie pasiūlymai būtų kompleksiniai, kad apimtų visą sistemą, o ne vieną kitą mokestį. R.Kuodis sutiko tais klausimais pakonsultuoti“, - susitikimo priežastį nusakė parlamento vadovas.

Lietuvos banko eksperto teigimu, kalbos apie galimą mokesčių didinimą taip pat nėra ekonomiškai pagrįstos, nes tai nekonstruktyvus požiūris, o veikiau siekis pedagogus supriešinti su likusia visuomenės dalimi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš visa tai vertinu kaip siekį supriešinti mokytojus ne su valdžia, o su likusia visuomene. Tas nėra konstruktyvu. Visiškai nebūtina kalbėti apie mokesčių didinimą, užtenka kalbėt apie skylių užkaišiojimą - tai galėtų padėti nesunkiai gauti kelis milijardus litų į biudžetą. Apie mokesčių didinimus gali kalbėti tik tada, kai esi išnaudojęs visas galimybes esamas“, - sakė R.Kuodis.

Tarp tokių galimybių jis minėjo kovą su šešėline ekonomika, verslo liudijimų apmokestinimo tvarkos keitimą, poreikį apmokestinti žemės ūkio sektorių, PVM lengvatų atsisakymą.

REKLAMA

Bet kokį mokestinių išimčių taikymą R.Kuodis vadina socialiai neteisingu reiškiniu, kuris neprisideda prie skurdžiausių visuomenės sluoksnių gerovės ir sukuria įtampą visuomenėje.

„Pensininkai vis tiek tos pačios mėsos neįperka, kas iš tos PVM lengvatos“, - teigė ekspertas.
Jo teigimu, vienos lengvatos suteikimas lemia kitų grupių siekį taip pat siekti lengvatų - tuo būdu biudžetas netenka dalies pajamų, todėl mažėja ir perskirstomoji dalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų