R. Baškienė: „Universitetas Šiauliuose išliks, studentai išsilavinimą įgys ir diplomą gaus“

Antradienį Seimas pritarė Vyriausybės teikiamam nutarimo projektui, kuriuo pradedama valstybinių universitetų tinklo pertvarka, tačiau diskusijos ir siūlymai dėl atskirų aukštųjų mokyklų jungimosi netyla. Ir nors aukštojo mokslo pertvarkos strategiją kuriantys švietimo ekspertai mano, jog savarankiškiems regioniniams universitetams ilgalaikių perspektyvų išlikti nėra, Seimo Pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė išreikšdama palaikymą vieninteliam universitetui Šiaurės Lietuvoje ragina stojančiuosius rinktis studijas Šiauliuose.

Siūlymą prijungti vertina nevienareikšmiškai

Pagal pateiktą Vyriausybės planą, vietoj veikiančių 14 valstybinių universitetų Lietuvoje turėtų likti 5. Tuo tarpu įgyvendinant pertvarką savarankišką regioninį Šiaulių universitetą siūloma reorganizuoti, prijungiant jį prie Vilniaus universiteto, o jo pagrindu Šiauliuose įsteigti padalinį – Šiaulių akademiją. Vis tik pagrindiniu nutarimo projekto svarstyme yra paskirtas Švietimo ir mokslo komitetas, šį klausimą plenariniame posėdyje numatoma svarstyti birželio 27 d.

REKLAMA

„Dabar prasideda svarstymo procedūra Seimo Švietimo ir mokslo komitete, neabejoju, kad bus atsižvelgta ne tik į valdančiųjų ir opozicijos siūlomas pataisas, bet ir į pačių aukštųjų mokyklų nuomonę bei argumentus. Darbo grupės siūlymas Šiaulių universitetą prijungti prie Vilniaus universiteto švietimo ekspertų vertinamas nevienareikšmiškai, dėliojami ir kiek kitokie galimi scenarijai. O štai Šiaulių universiteto pozicija nesikeičia – likti savarankišku regioniniu universitetu“, – sakė R. Baškienė.

Teigiama, jog sujungus šalies universitetus, bus sutelkti ir efektyviau panaudojami žmogiškieji ir materialūs ištekliai, mažinamas neracionalus studijų ir mokslo veiklų dubliavimas, išgryninti aukštųjų mokyklų profiliai, užtikrinama aukščiausia studijų kokybė, didinamas šalies mokslo ir studijų tarptautinis konkurencingumas.

„Vis tik esu įsitikinusi, jog pertvarka turi būti vykdoma labai jautriai ir atsakingai, kad nebūtų pažeista ir sugriauta tai, kas aukštojo mokslo sistemoje yra sukurta geriausia. Po pertvarkos universitetas Šiauliuose bet kokiu atveju išliks – arba kaip autonomiška institucija, arba kito universiteto filialas. Todėl diplomą Šiaulių universiteto studentai tikrai gaus ir įgis deramą išsilavinimą, o vis dar svarstančiuosius, kur stoti – kviečiu rinktis studijas Šiaulių universitete“, – ragino iš šio krašto kilusi R. Baškienė.

Prioritetas – orientuotis į turimas universiteto stiprybes

Pasak Seimo narės, Šiaulių universitetas, kaip Šiaurės Lietuvos mokslo, švietimo, kultūros ir meno centras, formuojantis regiono intelektinį potencialą, buvo ir liks svarbus Šiaulių kraštui. O pastarojo rengiami kvalifikuoti specialistai, sėkmingai dirbantys ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje, yra esminis krašto ir šalies pažangos variklis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų