PSO perspėja – reikia imtis griežtesnių priemonių

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) Europos skyrius ketvirtadienį pareiškė, kad būtina imtis papildomų priemonių nerimą keliančiai padėčiai, sukeltai neseniai aptiktos naujojo koronaviruso atmainos, suvaldyti.

Kalbėdamas per spaudos konferenciją, skyriaus direktorius Hansas Kluge susiklosčiusią situaciją pavadino „lūžio tašku pandemijos eigoje“, Europai susidūrus su dvigubu iššūkiu – augančiu sergamumu ir naujomis COVID-19 ligą sukeliančio viruso padermėmis.

„Tai nerimą kelianti padėtis – taigi, artimiausiu metu turėsime dėti daugiau pastangų nei anksčiau. Taip pat turime sugriežtinti visuomenės sveikatos bei socialines priemones, kad galėtume kai kuriose šalyse išlyginti staigiai viršun šovusią kreivę“, – pareiškė H. Kluge, daugiausia kalbėdamas apie naują koronaviruso atmainą, pirmąkart aptiktą Jungtinėje Karalystėje.

Pasak PSO Europos skyriaus, nors bėgant laikui natūralu, kad virusai keičiasi, o nauja mutacija, kaip manoma, nesukelia sunkesnių simptomų, infekcijos „padidėjęs užkrečiamumas“ reiškia, kad vis tiek reikia imtis griežtesnių priemonių.

„Nesugriežtinus kontrolės jos plitimui sulėtinti, padidės ir poveikis jau ir taip perkrautoms ir spaudžiamoms sveikatos apsaugos įstaigoms“, – perspėjo H. Kluge.

Jis pasiūlė taikyti sugriežtintas „visiems mums žinomas“ priemones – kaukių dėvėjimą, susibūrimų ribojimą, socialinio atstumo laikymąsi ir rankų plovimą.

Šios priemonės kartu su pakankamos apimties testavimu, karantinavimu, izoliavimu ir vakcinacija „suveiks, jei visi įsitrauksime“, pažymėjo H. Kluge.

PSO Europos regionui priskiriamos 53 šalys, tarp jų Rusija ir kelios Centrinės Azijos valstybės. 22 iš šių šalių užregistruota naujos koronaviruso atmainos atvejų.

Organizacijos vertinimu, nauja padermė gali išstumti kitas visame regione.

COVID-19 pandemija smarkiai paveikė Europą: PSO duomenimis, žemyne lig šiol nustatyta 27,6 mln. užsikrėtimo ir apie 603 tūkst. mirties atvejų.


Rašyti komentarą...
n
nu
2021-01-07 16:15:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
pati ta PSO purškia iš lėktuvų chemiją,kuri sukelia virusą
Atsakyti
0

D
D
2021-01-07 17:36:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sugrieztinti ,visus i peciu
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų