• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį perspėjo, kad „sidabro kulkos“ kovai su naujuoju koronavirusu galbūt niekada nepavyks rasti, nors šiuo metu karštligiškai stengiamasi sukurti veiksmingų vakcinų.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pirmadienį perspėjo, kad „sidabro kulkos“ kovai su naujuoju koronavirusu galbūt niekada nepavyks rasti, nors šiuo metu karštligiškai stengiamasi sukurti veiksmingų vakcinų.

REKLAMA

PSO paragino vyriausybes ir piliečius susitelkti į žinomus pagrindinius dalykus – testavimą, kontaktų atsekamumą, fizinio atstumo laikymąsi ir kaukių dėvėjimą, kad būtų stabdoma pandemija, smarkiai sujaukusi įprastą gyvenimą visame pasaulyje ir sukėlusi niokojamą ekonomikos krizę.

„Mes visi tikimės, kad bus sukurta keletas veiksmingų vakcinų, galinčių padėti neleisti žmonėms užsikrėsti“, – per virtualią spaudos konferenciją sakė PSO generalinis direktorius Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas.

„Tačiau šiuo metu sidabro kulkos nėra ir galbūt niekuomet nebus“, – perspėjo jis.

„Kol kas protrūkiams stabdyti belieka pagrindinės visuomenės sveikatos apsaugos ir ligų kontrolės priemonės, – pridūrė Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. – Imkitės jų visų.“

REKLAMA
REKLAMA

Naujuoju koronavirusu, pirmąkart aptiktu pernai gruodį Kinijos mieste Uhane, užsikrėtė mažiausiai 18,1 mln. žmonių ir beveik 690 tūkst. jų mirė, rodo naujienų agentūros AFP apibendrinti oficialių šaltinių duomenys.

REKLAMA

Misija Kinijoje

Gegužės pradžioje PSO pradėjo spausti Kiniją pakviesti jos ekspertus, kad šie padėtų ištirti naujojo koronaviruso, kaip manoma, persimetusio žmonėms nuo gyvūnų, kilmę.

Jungtinių Tautų sveikatos apsaugos agentūra liepos 10-ąją pasiuntė į Pekiną epidemiologą ir veterinarijos specialistą parengti pagrindą tyrimui, per kurį būtų siekiama išsiaiškinti, kaip virusas persidavė žmonėms.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar jų pirminė misija jau užbaigta, sakė PSO vadovas.

„Į Kiniją nuvykusi PSO priešakinė grupė dabar jau baigė savo užduotį sukurti pagrindą tolesnėms bendroms pastangoms nustatyti viruso kilmę, – aiškino jis. – PSO ir Kinijos ekspertai nustatė įgaliojimus tyrimams ir PSO vadovaujamos tarptautinės grupės darbo programą.“

„Tarptautinėje komandoje bus vedančiųjų mokslininkų ir tyrėjų iš Kinijos ir viso pasaulio, – kalbėjo Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas. - Epidemiologinės studijos prasidės Uhane, siekiant nustatyti ankstyvųjų [užsikrėtimo] atvejų potencialų šaltinį.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Šio darbo metu surinkti įrodymai ir iškeltos prielaidos taps pagrindu tolesnėms ilgalaikėms studijoms“, – pridūrė jis.

Į Kiniją pasiųsti du PSO atstovai dar negrįžo į agentūros būstinę Ženevoje pateikti savo misijos rezultatų ataskaitos.

Mokslininkai kelia prielaidą, kad koronavirusas SARS‑CoV‑2 persidavė nuo gyvūnų žmonėms. Tikėtina, kad tai galėjo nutikti viename Uhano turguje, kur buvo pardavinėjama maistui vartojama egzotinių gyvūnų mėsa.

Kinijos pareigūnai pirminio protrūkio pradžioje sakė, kad virusas galėjo pasklisti iš turgaus, kuriame taip pat prekiauta gyvais laukiniais gyvūnais, į miestą, bet kol kas jokių patvirtinimų nebuvo pateikta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų