• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prokuratūra siekia, kad kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintas buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius nebūtų atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

Prokuratūra siekia, kad kaltu dėl prekybos poveikiu pripažintas buvęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovas Kęstutis Jucevičius nebūtų atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.

REKLAMA

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Justas Laucius su kasaciniu skundu kreipėsi į Lietuvos Aukščiausiąjį Teismą (LAT), prašydamas šią bylą grąžinti dar kartą nagrinėti Vilniaus apygardos teismui.

LAT dar sprendžia, ar priimti nagrinėti prokuroro skundą.

Pernai spalį priimtu Vilniaus miesto apylinkės teismo nuosprendžiu buvęs FNTT direktorius atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės ir perduotas laiduotojo, buvusio Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir buvusio vidaus reikalų viceministro Žimanto Pacevičiaus atsakomybei pusantrų metų laikotarpiui.

Su tokiu nuosprendžiu prokuratūra nesutiko – ji su apeliaciniu skundu kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą.

Trijų teisėjų kolegija šiemet vasarį prokuratūros skundo netenkino ir paliko galioti pirmos instancijos teismo nuosprendį ir baudžiamąją bylą nutraukė.

REKLAMA
REKLAMA

Prokuroro apeliaciniu skundu buvo prašoma ankstesnį nuosprendį panaikinti ir priimti naują apkaltinamąjį nuosprendį – K. Jucevičių pripažinti kaltu ir skirti jam 4 tūkst. 900 eurų baudą.

REKLAMA

Vilniaus apygardos teismo vasario 6 dienos nutartimi prokuroro apeliacinis skundas buvo atmestas, konstatavus, jog pirmosios instancijos teismo nuosprendis, yra teisėtas ir pagrįstas.

Tuo metu prokuroras J. Laucius mano, kad Vilniaus apygardos teismas savo verdiktą priėmė, neatsakęs į esminius prokuroro apeliacinio skundo argumentus, apeliacinės instancijos teismas nepatikrino bylos tiek, kiek buvo prašoma prokuroro apeliaciniame skunde bei netinkamai pritaikė Baudžiamojo kodekso bendrosios dalies normas ir be pagrindo atleido K. Jucevičių nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kasaciniu skundu prašoma perduoti bylą iš naujo nagrinėti apeliacine tvarka“, – rašoma Vilniaus apygardos prokuratūros atstovės Gintarės Vitkauskaitės-Šatkauskienės atsakyme Eltai.

Bylos duomenimis, buvęs FNTT direktorius K. Jucevičius, pasinaudodamas savo pažintimis ir kita tikėtina įtaka valstybės tarnautojams, savo naudai reikalavo duoti, susitarė priimti ir priėmė 2 tūkst. eurų kyšį, pažadėjęs paveikti FNTT pareigūnus, kad šie neteisėtai veiktų vykdydami įgaliojimus – pakeistų asmens procesinį statusą FNTT atliekamame ikiteisminiame tyrime. Buvęs FNTT direktorius STT pareigūnų buvo sulaikytas iš karto po kyšio paėmimo.

Vilniaus miesto apylinkės teisme K. Jucevičius visiškai pripažino savo kaltę, gailėjosi.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų