Profesorius Stankūnas apie kaukių dėvėjimą: gerėjanti situacija leidžia sumažinti dabartinius reikalavimus

Lietuvoje koronaviruso situacija po truputį gerėja. Vyriausybė dar šią savaitę priėmė karantino atlaisvinimus, kuriais nuo pirmadienio sudaromos galimybės atsidaryti daliai paslaugas teikiančių verslų. Nepaisant to, situacija vis dar lieka sudėtinga, todėl karantinas – neatšaukiamas.

Profesorius Mindaugas Stankūnas šeštadienį savo „Facebook“ paskyroje paskelbė įrašą apie medicininių kaukių dėvėjimą. Teigiama, kad Ekspertų Tarybos pasitarime buvo suformuota bendra pozicija, kad gerėjant situacijai galima keisti ir kaukių dėvėjimo reikalavimus.

„Gerėjanti Lietuvos COVID-19 epidemiologinė situacija Vyriausybę ir prie jos esančią Ekspertų tarybą (ET) paskatina peržiūrėti vis daugiau šiuo metu galiojančių ribojimų. Jau visi girdėjote apie šios savaitės sprendimus, tad jų nekartosiu. Vakar pavakare įvyko ET Karantino grupės pasitarimas, kuriame buvo svarstomas medicininių kaukių dėvėjimo būtinumas. Ypač šių kaukių efektyvumas – nauda dėvint jas lauke, kai nėra aplink kitų asmenų arba šie atstumai yra pakankamai dideli (2 metrai ir daugiau). Kad geriau suprastume šį klausimą, tai į minimą posėdi be ET narių pakvietėm SAM, HI, LSMU Aplinkos ir darbo medicinos katedros atstovą ir visuomenėje dažnai kritiškai apie kaukių naudojimą pasisakantį mielą kolegą Rimą Jankūną.

Diskusija vyko apie 2 val., tačiau didelių prieštaravimų nebuvo. Praktiškai buvo suformuota bendra pozicija, kad pagerėjusi epidemiologinė situacija leidžia sumažinti dabartinius kaukių dėvėjimo reikalavimus iki naudojimo: 1) visais atvejais, kai esame patalpose; 2) atvirose vietose, kai negalima išlaikyti bent 2 metrų atstumo. Manau, kad tik laiko klausimas, kada ši formuluotė įsigalios“, – rašo profesorius.

Tiesa, jis patikslino, kada būtų įmanoma, kad toks sprendimas būtų priimtas.

„<...> Vakar posėdžio metu buvo pasakyta, kad po tokių pasitarimų Karantino grupė suformuluoja labai konkrečius siūlymus dėl vienų ar kitų sprendimų. Jie yra svarstomi visos ET posėdyje, kuriame dalyvauja ir Ministrė Pirmininkė, Sveikatos apsaugos ministras, SAM, Vyriausybės kanceliarijos atstovai ir pan.

Šiame pasitarime jau yra priimamas protokolinis sprendimas, kuriam turi pritarti / nepritarti Vyriausybė. ET posėdžiai vyksta pirmadieniais vakare. Kadangi sekantis pirmadienis yra prieš Vasario 16, tai jo nedarome. Sekantis posėdis bus tik po savaitės. Tai buvo nuspręsta, kad sekančią savaitę Karantino grupė susitiks dar kartą ir pasiūlys labai aiškią formuluotę dėl šio ribojimo.

Labai noriu tikėti, kad kolega tai padarė netyčinę komunikacinę klaidą, o ne sąmoningą klaidinimo žingsnį diskretituojant visą Ekspertų tarybą bei Vyriausybę“, – tikina profesorius M. Stankūnas.


Rašyti komentarą...
N
Nuomone
2021-02-13 14:43:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
Profesoriai dienose nesusigaudo, pirmadienį 15d,ir ji yra darbo diena, bet matyt kad pervargę. Bet ekspertų sugebėjimas daug kalbėti bet nieko konkretaus nepasakyti islavintas. Taip ir neatsakė kada jau ta kaukių devejimo tvarka pasikeis
Atsakyti
-4

&
&&&&&&&&
2021-02-13 15:56:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai jie asilai ir pridurkai jiems pinigėliai kapsi nuo didesnės statistikos
Atsakyti
-2

P
Pencinykas
2021-02-13 16:20:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aikit nakui su savo tomis kaukėmis!!!
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų