Gera žinia: užsikrėtimų COVID-19 sparčiai mažėja visame pasaulyje

Per praėjusią savaitę nustatytas mažiausias skaičius naujų COVID-19 atvejų nuo praėjusių metų spalio vidurio. Tokia gera naujiena cituodamas Pasaulinės sveikatos organizacijos duomenis dalinosi LSMU mokslininkas proc. Mindaugas Stankūnas.

Profesorius socialinėje erdvėje dalinosi džiugia žinia – nauji užsikrėtimo atvejų mažėja ir skaičiai sparčiai juda žemyn jau ketvirta savaitė.

„Kiekvieną dieną aptariame COVID-19 situaciją Lietuvoje. Tačiau, kas vyksta pasaulyje? Atrodo, kad pasaulyje su sugrįžtančia Saule sugrįžta ir šviesa. Naujausia PSO ataskaita sako, kad per praėjusią savaitę buvo nustatyti daugiau nei 3 milijonai naujų COVID-19 užsikrėtimo atvejų.

Daug, bet tai yra mažiausias skaičius nuo 2020 m. spalio vidurio ir šie užsikrėtimo skaičiai sparčiai juda žemyn jau ketvirta savaitė. Ir šis mažėjimas vyksta visuose Pasaulio regionuose (tarp atskirų šalių dinamikos skirtumai išlieka). Tai džiugina ir norisi prisiminti lietuvių literatūros klasiką ir visiems “iki skausmo” žinomą jo: „Jau saulelė vėl atkopdama budino svietą. Ir žiemos šaltos trūsus pargraudama juokės“, – dėstė M. Stankūnas.

Naujausią PSO ataskaitą galima rasti čia.

Kiekvieną dieną aptariame COVID-19 situaciją Lietuvoje. Tačiau, kas vyksta pasaulyje? Atrodo, kad pasaulyje su...

Posted by Mindaugas Stankunas on 2021 m. vasario 11 d., ketvirtadienis

487 nauji atvejai

Per praėjusią parą patvirtinti 487 nauji COVID-19 atvejai, nuo šios infekcinės ligos mirė 19 žmonių, o bendras mirčių skaičius siekia 3013.

Praėjusią parą nuo COVID-19 pasveiko 1679 asmenys.

Pastarųjų 14 dienų sergamumas koronavirusine infekcija 100 tūkst. gyventojų siekia 298 atvejus.

Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 189 tūkst. 58 žmonės.

Statistiškai pasveiko ir šiuo metu yra gyvi 171 tūkst. 777 žmonės (deklaruotas: 120 tūkst. 287 žmonės), statistiškai šiuo metu serga 11 tūkst. 96 žmonės (deklaruotas: 62 tūkst. 586 žmonės).

Statistikos departamentas pranešė, jog ketvirtadienį pradėti skelbti duomenys pagal naują metodiką. Sergančiųjų skaičius išskirtas į deklaruotą sergančiųjų skaičių ir statistinį sergančiųjų skaičių.

„Deklaruotas sergantysis – tai asmuo, kuriam buvo patvirtintas ligos atvejis, bet ligos kortelė dar neuždaryta, ligos pabaiga nepatvirtinta gydytojo. Statistinis sergantysis – tai asmuo, kuriam liga buvo patvirtinta per pastarąsias 28 dienas“, – teigiama pranešime. 

Anot departamento, statistinių sergančiųjų rodiklis gali būti tikslesnis vertinant populiacijos sergamumą, nes tarp deklaruotų sergančiųjų gali būti atvejų, kai asmuo jau nebeserga aktyvia COVID-19 ligos forma, bet šeimos gydytojas nėra patvirtinęs ligos pabaigos dėl įvairių priežasčių.

Praėjusią parą pirmąja vakcinos doze paskiepyti 4204, antrąja doze – 1486 žmonės.

Lietuvoje pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze iš viso paskiepyta 84 tūkst. 150 žmonių, abiem dozėmis – 51 tūkst. 844 žmonės.


Rašyti komentarą...
R
R
2021-02-13 19:21:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai sutapimas visas pasaulis ,susirgo vienu metu,ir sveiksta visi kartu tiesiog monai ne kitaip.
Atsakyti
-1

d
daiva
2021-02-13 20:50:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
pinigai sudėlioti ir pandemija turi baigtis :)
Atsakyti
-1

N
Nieko naujo
2021-02-14 11:38:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
Baigiasi kasmetinis peršalimu ir ūminiu viršutinių kvėpavimo takų virusinių infekcijų sezonas, kaip ir kiekvienais metais, prasideda rudenį ir baigiasi pavasarį, tik dabar tai vadinama testemija.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (8)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų