• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Auditas. Kas jums atėjo į galvą, kai perskaitėte šį žodį? Galbūt begalinės skaičių eilutės, sudėtingos skaičiuoklės ir lėtai slenkantis laikas prieš kompiuterio ekraną? Metas išsklaidyti mitus ir stereotipus, kurie tarsi aplipę auditoriaus profesiją, nors gyvename skaitmeninių technologijų ir įspūdingų transformacijų amžiuje.

Auditas. Kas jums atėjo į galvą, kai perskaitėte šį žodį? Galbūt begalinės skaičių eilutės, sudėtingos skaičiuoklės ir lėtai slenkantis laikas prieš kompiuterio ekraną? Metas išsklaidyti mitus ir stereotipus, kurie tarsi aplipę auditoriaus profesiją, nors gyvename skaitmeninių technologijų ir įspūdingų transformacijų amžiuje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pirmas mitas – auditoriai yra tik skaičių kaupikai

Vienas labiausiai mane pralinksminusių palyginimų yra auditoriaus ir voverės. Tarsi auditorius vis renka ir kaupia skaičius, nelyginant voverė riešutus savo drevėje. Dėl to auditoriams nereikia nei kūrybiškumo, nei socialinių įgūdžių – visai kaip graužikui iš ledynmečio laikų.

REKLAMA

Net neįsivaizduoju, kada ir kaip šis stereotipas įšalo žmonių sąmonėje. Atšildau: auditas yra vienodai susijęs tiek su žmonėmis, tiek su skaičiais. Gyvai bendrauti tenka tiek pat, kiek ir analizuoti duomenis. Dėl to įvairių veiklų bei įgūdžių derinys auditorių paverčia finansų pasaulio magijos meistru, galinčiu išspręsti sudėtingus galvosūkius, už skaičių pamatyti ištisas istorijas, o svarbiausia, užtikrinti skaidrumą bei pasitikėjimą verslo ekosistemoje. Kiekvienas auditas yra tarsi naujas pasakojimas ir unikalus iššūkių derinys, kuriam išnarplioti būtinas aštrus protas, atidus žvilgsnis į detales ir truputis išradingumo.

REKLAMA
REKLAMA

Antras mitas – auditas yra vieno atlikėjo arija

Šis mitas kolegą profesionalą vėl grūda į ankštą voverės drevę, neva, auditas atliekamas izoliuotai. Iš tiesų mes esame komanda – choras ir ansamblis, o ne pavieniai atlikėjai. Bendradarbiaujanti komanda yra mūsų veiklos ašis.

Bendradarbiaujame su klientais, kolegomis ir atskirų pramonės šakų ekspertais, megzdami ir plėtodami ryšius visame pasaulyje. Darbo salėje ir kabinetuose gyvuoja bičiulystė, nes visi suprantame, kad kiekvieno patirtis yra unikali bei vertinga – kurianti sėkmę lemiančią įgūdžių simfoniją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Trečias mitas – audito profesija yra statiška ir be pokyčių

Jei manote, kad audito sritis yra įstrigusi praeityje, turite progą pagalvoti dar kartą. Rašau iš kasdienės savo patirties: auditorių bendruomenė jaučia, kad yra technologinių inovacijų priešakyje. Savo darbui tobulinti naudojame dirbtinio intelekto, duomenų analizės ir blokų grandinės instrumentus. Šiandien auditas yra dinamiška sritis, kuri transformuojasi kartu su verslo aplinka, todėl suteikia begalę galimybių mokytis ir tobulėti. Tai profesija, kuri ne tik prisitaiko prie pokyčių, bet dažnai juos inicijuoja ir parodo tolesnę kryptį.

REKLAMA

Kodėl darbas audito srityje yra smagus

Metas pakalbėti apie smagumą. Kitaip tariant, atsakysiu į klausimą „How cool is that?“.

Nes auditas yra pasas į įdomių ir įvairių patirčių pasaulį. Nes vieną dieną galite gilintis į technologijų startuolio finansinę būklę, o kitą – vertinti tarptautinės korporacijos tvarumo praktiką.

REKLAMA

Aš pats dirbu su žemės ūkio pramonės lyderiais, kurie gamina maisto žaliavas, taip pat – su maisto produktų gamintojais, kurie žaliavas paverčia galutiniais vartojimui skirtais produktais. Toliau šioje mano darbo grandinėje – mažmeninės prekybos įmonės, kurios produktus parduoda vartotojams. Galiausiai – bankai, kurie finansuoja šias pramonės šakas, dar – energetikos ir komunalinių paslaugų įmonės, kurios tiekia energiją ir paslaugas visoms pramonės šakoms ir gyventojams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būdami auditoriai turime unikalią galimybę susipažinti su visu ekonominiu ciklu, o tai yra nepakartojama patirtis. Skirtingų pramonės šakų ir kultūrų pažintis smarkiai praturtina, o įgytos žinios niekada nenuvertėja.

Žinoma, į portalų antraštes dažniausiai patenka verslų kūrėjai ir vadovai. Taip auditoriai tampa tyliaisiais herojais: savo kasdiene veikla užtikriname, kad klientų verslo sveikata nesušlubuotų, būklė būtų optimali, rizikos būtų identifikuotos ir suvaldytos, naujos galimybės – atrastos. 

REKLAMA

Savo darbu atskleidžiame ir sustipriname verslo integralumą, puoselėjame pasitikėjimą finansine atskaitomybe, o tai yra ypač svarbu šiuolaikinėje sparčiai besivystančioje ir tarpusavyje persipynusioje ekonomikoje.

Jaučiame savo indėlį ir darbo prasmę, kai matome tyrimus, rodančius, jog investuotojai pasitiki verslais bei aplinka Lietuvoje, taip pat su malonumu pastebime, kaip rinkoje kyla skaidrumo ir etikos standartai.

REKLAMA

Trūksta azarto? Adrenalinas plūsteli, atskleidžiant neatitikimus, nustatant riziką ir pateikiant įžvalgas, kurios gali nulemti įmonių ateitį. Tai galvosūkiai ir detektyvai, kur kiekviena užuomina veda prie gilesnio supratimo, o kiekvienas sprendimas suteikia apčiuopiamą poveikį.

Kelionė į ateitį

Būtent audito svarba verslo ateičiai man yra didžiausias įdomumas. Įmonių vadovai ir verslo lyderiai auditorius neretai pavadina neapdainuotais herojais. Mūsų darbas užtikrina, kad ambicingus sumanymus įgyvendinančios, inovacijas diegiančios ir verslo pasaulio taisykles keičiančios įmonės liktų ištikimos sąžiningumo ir skaidrumo principams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skaitmeniniame amžiuje auditoriai yra pasitikėjimo saugotojai, užtikrinantys, kad drąsūs rytojaus teiginiai būtų pagrįsti tikrais šiandienos pasiekimais.

Mano profesija atveria visapusišką, panoraminį verslo pasaulio vaizdą. Susipažįstame su daugybe pramonės šakų, kurių kiekviena turi savų iššūkių ir laimėjimų. Patirčių įvairovė padeda išvystyti unikalų gebėjimą suprasti ir numatyti tendencijas, kurios lems prekybos ir pramonės ateitį. Apskritai, profesiniame kelyje lavinamas įgūdis – matyti ir mąstyti plačiai – nedingsta išėjus iš kabineto. Man tai – viso asmeninio gyvenimo supergalia.

REKLAMA

Šią galią auditorius lavina ir naudoja kasdien, todėl per savo karjerą mačiau apsčiai šios galios nulemtų transformacijos pavyzdžių.

Auditas. Tai – karjera, kuri atveria kelią į augimą bei tobulėjimą ir suteikia poziciją verslo evoliucijos priešakyje. Pasukę šiuo keliu jūs rasite profesiją, kuri yra visada aktuali ir labai svarbi kuriant tvarią bei klestinčią ateitį.

Kęstutis Juozaitis, EY Audito ir užtikrinimo paslaugų praktikos partneris Lietuvoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų