REKLAMA
Kraštovaizdžio architektūra (nuotr. Shutterstock.com) Kraštovaizdžio architektūra (nuotr. Shutterstock.com)

Šių specialistų Lietuvoje itin trūksta: papasakojo, kodėl verta rinktis kraštovaizdžio architekto karjerą

Kraštovaizdžio architektų kuriamų projektų reikia savivaldybėms, nekilnojamojo turto plėtotojams ir privatiems statytojams. Be to, šie specialistai dalyvauja rengiant miesto ir visos šalies plėtros strategijas. Vis dėlto, Lietuvoje ilgą laiką nebuvo įstaigos, kuri ruoštų šios srities profesionalus, todėl dabar juntamas didelis kraštovaizdžio architektų trūkumas.
REKLAMA
Geodezija (nuotr. Shutterstock.com) Geodezija (nuotr. Shutterstock.com)

Specialybė, neturinti sienų: karjerą žada ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje

Dalis studijas besirenkančių moksleivių svajoja apie karjeros galimybes ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų. Pasirodo, yra profesijų, kurios suteikią šią galimybę, o tokių specialistų itin trūksta. Būtent tokios yra geodezijos ir geoinformatikos (bakalauro studijos) ir Geografinės informacinės sistemos (magistrantūros studijos) specialybės, kurios reikalingos daugelyje sričių – nuo statybų, kelių tiesimo iki žemėlapių sudarymo ir nuosavybės registravimo.
REKLAMA
Profesija, kuri nustebina kasdien: kodėl audito sritis yra vartai į ateitį? (nuotr. Shutterstock.com) Profesija, kuri nustebina kasdien: kodėl audito sritis yra vartai į ateitį? (nuotr. Shutterstock.com)

Profesija, kuri nustebina kasdien: kodėl audito sritis yra vartai į ateitį?

Auditas. Kas jums atėjo į galvą, kai perskaitėte šį žodį? Galbūt begalinės skaičių eilutės, sudėtingos skaičiuoklės ir lėtai slenkantis laikas prieš kompiuterio ekraną? Metas išsklaidyti mitus ir stereotipus, kurie tarsi aplipę auditoriaus profesiją, nors gyvename skaitmeninių technologijų ir įspūdingų transformacijų amžiuje. Pirmas mitas – auditoriai yra tik skaičių kaupikai Vienas labiausiai mane pralinksminusių palyginimų yra auditoriaus ir voverės.
REKLAMA
Dirbtinis intelektas (nuotr. Shutterstock.com) Dirbtinis intelektas (nuotr. Shutterstock.com)

Dirbtinis intelektas – grėsmė ar naujos galimybės? Profesorius papasakojo, ko galime tikėtis ateityje

Daugiau nei prieš metus pristatytas, turbūt geriausiai žinomas ir dabar plačiausiai naudojamas, CHAT GPT kalbos modelis visuomenėje sukėlė daugybę diskusijų. Iš pradžių žmonės reiškė nuostabą dėl tobulėjančio mokslo, vėliau buvo imta kalbėti ir apie kitą DI (dirbtinio intelekto) pusę – darbuotojų pakeitimą mašinomis. Apie DI intelekto įtaką mūsų gyvenimui ir ateities perspektyvas plačiau pasakoja VILNIUS TECH Elektronikos fakulteto, Elektroninių sistemų katedros vedėjas, prof. dr.

Klaipėdos universitete – papildomos nemokamų studijų galimybės asmenims iš socialiai jautrių grupių

Siekiantys gauti finansuojamą vietą Klaipėdos universitete (KU), stojantieji iš socialiai jautrių visuomenės grupių galės pasinaudoti papildoma – antrąja konkursine eile, skelbiama universiteto pranešime. „Tai dėmesys socialiai jautrioms visuomenės grupėms ir paskatinimas jiems studijuoti bei siekti savo svajonių.
Į viršų