REKLAMA
Dirbtinis intelektas (nuotr. Shutterstock.com) Dirbtinis intelektas (nuotr. Shutterstock.com)

Dirbtinis intelektas – grėsmė ar naujos galimybės? Profesorius papasakojo, ko galime tikėtis ateityje

Daugiau nei prieš metus pristatytas, turbūt geriausiai žinomas ir dabar plačiausiai naudojamas, CHAT GPT kalbos modelis visuomenėje sukėlė daugybę diskusijų. Iš pradžių žmonės reiškė nuostabą dėl tobulėjančio mokslo, vėliau buvo imta kalbėti ir apie kitą DI (dirbtinio intelekto) pusę – darbuotojų pakeitimą mašinomis. Apie DI intelekto įtaką mūsų gyvenimui ir ateities perspektyvas plačiau pasakoja VILNIUS TECH Elektronikos fakulteto, Elektroninių sistemų katedros vedėjas, prof. dr.

Klaipėdos universitete – papildomos nemokamų studijų galimybės asmenims iš socialiai jautrių grupių

Siekiantys gauti finansuojamą vietą Klaipėdos universitete (KU), stojantieji iš socialiai jautrių visuomenės grupių galės pasinaudoti papildoma – antrąja konkursine eile, skelbiama universiteto pranešime. „Tai dėmesys socialiai jautrioms visuomenės grupėms ir paskatinimas jiems studijuoti bei siekti savo svajonių.
REKLAMA
VILNIUS TECH studentai  VILNIUS TECH studentai

Norite džiaugtis finansiniu saugumu? Rinkitės šias profesijas

Užimtumo tarnybos duomenimis, per pastaruosius 5-erius metus Lietuvoje didžiausią specialistų stygių patyrė IT sektorius. Šiuolaikiniame pasaulyje informacinių sistemų specialistai reikalingi kone kiekvienoje įmonėje, todėl esant tokiai didelei paklausai ir konkurencijai tarp darbdavių, IT darbuotojai gali džiaugtis puikiais atlyginimais.  Didžiausios perspektyvos – programuotojams Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Fundamentinių mokslų fakulteto dekanas prof. dr.

Trūkstant energetikos specialistų, jų atlyginimai darosi nepavejami, bet studijuojančiųjų vis tiek stinga – kodėl?

Darbo skelbimų portaluose įvairaus profilio energetikų ieškančios kompanijos siūlo nuo 3 000 iki 9 000 tūkst. per mėnesį, neatskaičius mokesčių. Ekspertai teigia, kad jau dabar kai kurie energetikos sektoriaus projektai stoja ne dėl finansų, o specialistų trūkumo. Universitetų atstovai pastebi, kad abiturientai neretai šią specialybę aplenkia turėdami klaidingą įsitikinimą, kad tai sausa ir neįdomi sritis.

Biotechnologijos – vienas iš pasaulio ekonomikos augimo variklių

„Šiandien biotechnologijos yra vienas iš Europos ir pasaulio ekonomikos augimo variklių: 2023 metais pasaulinės biotechnologijų rinkos dydis siekė net 1,55 trilijonų JAV dolerių. Jų pritaikymas itin platus – nuo naujų, sveikų maisto produktų, ligų gydymo metodų iki genų inžinerijos ir aplinkos apsaugos.
Į viršų