• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Europos logistikos asociacija akreditavo VILNIUS TECH Verslo logistikos bakalauro studijų programą, todėl nuo šiol visi šios studijų programos studentai turės galimybę įgyti sertifikatą, kuris leis karjeros siekti ne tik Lietuvoje. Kuo ypatinga Verslo logistikos studijų programa ir kokia karjera laukia studentų, pasakoja VILNIUS TECH Verslo technologijų ir verslininkystės katedros vedėja, Verslo logistikos studijų programos vadovė prof. dr. Ieva Meidutė-Kavaliauskienė.

Europos logistikos asociacija akreditavo VILNIUS TECH Verslo logistikos bakalauro studijų programą, todėl nuo šiol visi šios studijų programos studentai turės galimybę įgyti sertifikatą, kuris leis karjeros siekti ne tik Lietuvoje. Kuo ypatinga Verslo logistikos studijų programa ir kokia karjera laukia studentų, pasakoja VILNIUS TECH Verslo technologijų ir verslininkystės katedros vedėja, Verslo logistikos studijų programos vadovė prof. dr. Ieva Meidutė-Kavaliauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistai reikalingi beveik kiekvienoje įmonėje

Norint sėkmingai įgyvendinti verslo tikslus ir mažinti nuostolių patyrimo riziką būtinas preciziškas logistinės veiklos planavimas. 

REKLAMA

VILNIUS TECH prof. dr. Ieva Meidutė-Kavaliauskienė sako, kad vienu žodžiu apibūdinti verslo logistų darbą sudėtinga, nes tai dinamiška ir daugybės skirtingų sričių išmanymo reikalaujanti veikla. Dėl šios priežasties VILNIUS TECH Verslo logistikos bakalauro studijų programos absolventai studijas baigia išmanydami visus pagrindinius gamybos, prekybos bei verslo organizavimo principus bei procesus.

REKLAMA
REKLAMA

„Ruošdami Verslo logistikos specialistus stengiamės užtikrinti visapusišką žinių ir kompetencijų suteikimą, kad pabaigę studijas mūsų absolventai organiškai įsilietų į Lietuvos bei tarptautinę darbo rinkas. 

Dėl ruošiamų specialistų atitikimo rinkos poreikiams buvo daug diskutuojama ir bendradarbiaujama su verslo atstovais bei Europos logistikos asociacija. Po ekspertinio vertinimo Verslo logistikos studijų programa buvo pripažinta, kaip atitinkanti tarptautinius Europos logistikos asociacijos standartus ir buvo akredituota. Nuo šiol visi VILNIUS TECH Verslo logistikos studijų programos studentai turės galimybę įgyti Europos logistikos asociacijos išduodamą sertifikatą, kuris patvirtina jo, kaip verslo logisto, kompetencijas. Šie sertifikatai yra vertinami užsienio kompanijų ir tai suteikia galimybę jauniesiems specialistams lengviau įsitvirtinti darbo rinkoje“, – teigia prof. dr. I. Meidutė-Kavaliauskienė. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvoje logistai dažnai tapatinami su transporto įmonėse dirbančiais darbuotojais. Ir tai iš dalies yra tiesa, tačiau logistikos sistema apima ir žymiai platesnį veiklų spektrą, nes pavyzdžiui transportavimo procesas yra tik viena iš daugelio logistinių veiklų. 

„Tiek gamybos, tiek prekybos įmonėse reikalingi logistikos specialistai, be jų paprasčiausiai nevyktų įprastinės įmonės veiklos. Visų pirma, būtina žaliavų šaltinių paieška, tiekėjų atranka, gamybos išteklių planavimas, duomenų analizė, pirkimų planavimas ir organizavimas. Taip pat reikalingas pardavimų prognozavimas, tiekimo sistemos planavimas ir sandėlio veiklų valdymas, o už tai ir yra atsakingas logistikos specialistas ar visa jų komanda“, – vardina pašnekovė. 

REKLAMA

Lietuvoje jaučiamas logistikos specialistų trūkumas

Profesorės teigimu, Lietuvoje stebima įvairių logistikos sričių darbuotojų stoka. Vis dėlto, darbdaviai išreiškia poreikį būtent verslo logistams, kadangi jie turi visapusį žinių bagažą ir išmano įvairias įmonės veiklos sritis.

„Universitetai ir kolegijos ruošia logistikos specialistus, tačiau kai kurios studijų programos yra labai specifinės ir nukreiptos į tam tikrą funkcinę logistikos sistemos sritį. Visgi šiuolaikinis verslas dažnai ieško visapusiškų, technologiškai išprususių, verslo aplinką ir procesus gebančių kritiškai vertinti specialistų. Atlikta analizė parodė, kad būtent Verslo logistikos programos absolventams atsiveria labai plačios galimybės tiek Lietuvos įmonėse, tiek ir užsienio kompanijose. “, – atkreipia dėmesį I. Meidutė-Kavaliauskienė.

REKLAMA

Įsidarbinus verslo logistu užsisėdėti toje pačioje pozicijoje ilgai neteks. Pašnekovė sako, kad jeigu jaunas specialistas yra smalsus, greitai mokosi, siekia užsibrėžtų tikslų ir puikiai atlieka savo darbą, tikėtina, kad greitai jis bus pastebėtas ir jam bus pasiūlyta aukštesnė darbo pozicija. Asistentu įsidarbinęs logistas po keleto metų dažniausiai tampa vadovu – viskas priklauso nuo asmeninio karjeros plano, ambicijų bei gebėjimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Norint būti sėkmingu verslo logistu reikalingos ir tam tikros asmeninės savybės. Geriausiai sekasi tiems, kurie pasižymi komunikabilumu, iniciatyvumu, greitu sprendimų priėmimu ir gali pasigirti puikiu kritiniu mąstymu, domėjimusi technologiniais pokyčiais bei atvirumu inovacijoms, – pasakoja prof. dr. I. Meidutė-Kavaliauskienė.

Puikios karjeros galimybės užsienyje

Kaip ir Lietuvoje, taip ir užsienio šalyse pastebimas verslo logistų trūkumas. 

„Neabejotiną įtaką išaugusiam specialistų poreikiui turėjo pandemija, kuri nuvilnijo per visą pasaulį ir išderino nusistovėjusias logistines sistemas bei tiekimo grandines. Užsienio universitetuose jaučiamas itin didelis susidomėjimas verslo logisto specialybe“, – teigia pašnekovė ir primena, kad Europos logistikos asociacijos išduota akreditacija užsienio įmonių duris daug plačiau atvėrė ir VILNIUS TECH Verslo logistikos absolventams.

REKLAMA

Prakalbus apie logistikos specialybės ateities perspektyvas, prof. dr. I. Meidutė-Kavaliauskienė neabejoja – ši karjera visada buvo paklausi ir tokia išliks ateityje.

„Diskutuojant su užsienio kolegomis apie studijų populiarumą, pastebiu, kad Verslo logistika yra viena populiariausių specialybių, o, pavyzdžiui, Portugalijoje, Graikijoje patenka į TOP stojančiųjų studijuoti trejetuką. Šios specialybės populiarumą lemia tai, kad logistiniai procesai yra neatsiejami nuo mūsų kasdienybės “, – pabrėžia profesorė.

Susidomėjote Verslo logistikos studijomis? Daugiau apie studijų programą, studijų dalykus ir karjeros galimybes galite skaityti čia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų