• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Maždaug 300 žmonių ketvirtadienį susirinko į profsąjungų mitingą prie Seimo protestuoti prieš naująjį Darbo kodeksą, kuris, kritikų teigimu, susiaurina darbuotojų socialines garantijas.

Maždaug 300 žmonių ketvirtadienį susirinko į profsąjungų mitingą prie Seimo protestuoti prieš naująjį Darbo kodeksą, kuris, kritikų teigimu, susiaurina darbuotojų socialines garantijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mitingo dalyviai buvo kviečiami per rudenį vyksiančius Seimo rinkimus nebalsuoti už parlamentarus, palaikančius darbo santykių liberalizavimą. Vyriausybė teigia, kad reforma būtina, siekiant kurti naujas darbo vietas ir pritraukti investicijas.

REKLAMA

Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ pirmininkė Kristina Krupavičienė sakė, kad naujasis Darbo kodeksas paskatins emigraciją.

„Sakoma, kad kils algos ir daugės darbo vietų. Kada? Ateityje. Kažkada ateityje, o ne dabar, o žmonėms reikia gyventi dabar“, - mitinge kalbėjo K.Krupavičienė.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos maistininkų profesinės sąjungos pirmininkė ir Trišalės tarybos narė Gražina Gruzdienė kalbėdama su BNS piktinosi, kad parlamentarai nusiteikę įteisinti nenustatytos apimties darbo sutartis, kurias, pasak jos, turi tik dvi valstybės.

Profsąjungų atstovai taip pat kritikuoja siūlymus mažinti išeitines išmokas ir trumpinti atleidimo įspėjimo terminus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Profesinių sąjungų mitinge sakė pasigendantys Vyriausybės dialogo svarstant pertvarkas.

Gėda

Į protesto akciją susirinkę žmonės skandavo „gėda“, laikė platus su užrašais „Butkevičiau, mes nekenčiame tavęs“, „Nenorime grįžti į baudžiavos laikus“, „Gėda atimti paskutines garantijas“ .

REKLAMA

Ministras pirmininkas teigė, kad Vyriausybė „demokratiškai leidosi į diskusijas“ dėl naujojo socialinio modelio. Pasak jo, Vyriausybės pastangas atnaujinti Darbo kodeksą teigiamai vertina Europos Komisija, Tarptautinis valiutos fondas ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija.

„Aš tikiuosi profesinių sąjungų ir visų dirbančiųjų supratimo ir pritarimo, jog nebegalime nematyti darbuotojų saugumo spragų ar gyventojų senėjimo problemų, mažos konkurencijos“, - BNS atsiųstame komentare sakė premjeras.

REKLAMA

Jis pabrėžė, kad šiuo metu oficialiai net 93 proc. darbuotojų iš darbo išeina savo prašymu, tačiau toks atleidimo iš darbo forminimas neatitinka realių darbo sutarčių nutraukimo priežasčių.

Pas protestuotojus, kurių akcija numatyta iki 14 val., atėjo Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto narys konservatorius Rimantas Jonas Dagys ir beveik visi lenkų frakcijos nariai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Skverelyje prie Mažvydo bibliotekos buvo nutiesta alėja iš socialinį modelį palaikančių Seimo narių, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos specialistų bei naująjį Darbo kodeksą ir „Sodros“ reformą rašiusių mokslininkų nuotraukų.

Vyriausybės tikisi, kad naujasis kodeksas ir įstatymai dėl „Sodros“ reformos bus priimti iki liepos ir įsigalios nuo 2017 metų.

Seimas ketvirtadienį nepradėjo naujojo Darbo kodekso priėmimo procedūros - projekto svarstymas parlamento valdybos sprendimu išbrauktas iš plenarinio posėdžio darbotvarkės. Šiam klausimui svarstyti numatyti visi kitos savaitės Seimo posėdžiai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų