Prieš artėjančias šventes neramina padažnėjusios vagystės iš butų

Europos draudimo bendrovė „ERGO Insurance” Lietuvoje pirmąjį metų ketvirtį užfiksavo beveik trečdaliu daugiau vagysčių iš butų nei tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais. Per pirmus tris 2014 m. mėnesius draudimo bendrovė savo klientams kompensavo daugiau kaip 66 tūkst. litų vagišių padarytų žalų – beveik 27 proc. daugiau nei 2013-aisiais. Iš viso per 2013 metus dėl butų vagysčių padaryta žala siekė 307 tūkst. litų.

Europos draudimo bendrovės „ERGO Insurance" Lietuvoje Draudimo departamento vadovas Tomas Nenartavičius pataria gyventojams iš anksto pasirūpinti savo būsto apsauga, ypač jeigu planuojama išvykti ilgesniam laikui. Tikėtina, kad ateinančių Velykų metu vagysčių padaugės dar, nes šventinės dienos – pats darbymetis butus nusižiūrėjusiems vagims.

„Vagysčių skaičius proporcingai didėja ilgėjant šeimininkų išvykos laikotarpiui. Statistika rodo, kad tiek ilgaisiais savaitgaliais, tiek švenčių metu apvagiama apytiksliai 15-20 proc. daugiau būstų. To negalima pasakyti apie paprastus savaitgalius – juos dauguma gyventojų atvirkščiai labiau linkę praleisti namuose, todėl vagys būna atsargesni ir vagysčių skaičius nedidėja“, – teigė T. Nenartavičius.

REKLAMA

Pasak draudikų, nors kodinė lauko spyna ar šarvuotos durys sumažina tikimybę būti apvogtam, net ir visas saugumo priemones turintis, tačiau neapdraustas būstas niekada nebus apsaugotas šimtu procentu.

„Apsirūpinus pagrindinėmis saugumo priemonėmis – signalizacija, šarvuotomis durimis – vagių keliamas grėsmes galima sumažinti, bet nepanaikinti. Garantuotų priemonių apsisaugojimui nuo vagysčių tiesiog nėra. Įmanoma tik maksimaliai apsunkinti plėšikams darbą ir sumažinti galimo nuostolio dydį“, – teigė T. Nenartavičius.

Suveikus garsinei įsilaužimo signalizacijai arba ilgiau užtrukus įsibraunant į butą, vagims lieka mažiau laiko naršyti po svetimus daiktus. Tokiais atvejais pasitaiko, kad yra išlaužiamos durys, bet didesnės žalos pavyksta išvengti.

„Norintiems apsisaugoti nuo vagysčių pareigūnai siūlo derinti įvairias apsaugos priemones: plastikiniuose languose įrengti apsaugas, įsikėlus į naują bustą ar pametus raktą pasikeisti spynas, nepalikti pinigų ir rankinių koridoriuose, ant palangių. Patariame susidraugauti su kaimynais, kurie išvykus galėtų prižiūrėti Jūsų būstą“, – sako Lina Nemeikaitė, Policijos departamento prie VRM Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė.

Pasak policijos atstovės, pastebima, kad gyventojai pernelyg nerūpestingai žiūri į socialinius tinklus. Pasitaiko, kad paskyros draugai yra ir nepažįstami asmenys, o žmonės nesibaimindami dalinasi informacija apie savo buvimo vietą, skelbia būsimų atostogų, kelionių planus, publikuoja savo būstų nuotraukas. Norėdami apsaugoti savo turtą nuo vagių, gyventojai turėtų kuo atidžiau rinktis virtualius draugus, neskelbti asmeninių duomenų ir kontaktų savo profilyje bei pasirinkti saugius privatumo nustatymus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų