Prezidentūra: ribojimus labiausiai palaiko vyresni gyventojai, žmonės švęs namuose Papildyta 15.47

Prezidentūros užsakyta visuomenės apklausa rodo, kad 78 proc. šalies gyventojų palaiko karantino sugriežtinimą, dauguma gyventojų švenčių metu planuoja stropiai laikytis nustatytų ribojimų.

Apklausa parodė, kad 46 proc. gyventojų visiškai pritaria karantino sugriežtinimui, 32 proc. greičiau pritaria griežtesniems ribojimams. Karantino sugriežtinimo visiškai nepalaiko 9 proc. lietuvių.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gyventojų požiūris į karantino ribojimus ir elgesys pandemijos metu

Karantino sugriežtinimą labiausiai palaiko 50 m. ir vyresni apklaustieji – palankiai į ribojimus žiūri net 84 proc. apklaustųjų. Daugiausiai skeptikų – 30-49 m. amžiaus grupėje. Šioje amžiaus grupėje karantino sugriežtinimą palaiko 70 proc., jam nepritaria 27 proc. apklaustųjų.

Apklausos duomenimis, gyventojai labiausiai palaiko nuotolinio ugdymo ribojimus ir raginimą likti namuose, kiek skeptiškiau vertina grožio paslaugų ir dviejų namų ūkių bendravimo draudimą.

Tačiau nurodoma, kad keturi penktadaliai gyventojų planuoja laikytis nurodymų, o 78 proc. lietuvių šventes planuoja sutikti tik su tais šeimos nariais, su kuriais gyvena. Naujuosius metus tik savo šeimose planuoja sutikti 72 proc. gyventojų, o 14 proc. nurodė, kad išvis neplanuoja švęsti šios šventės.

Ribojimą bendrauti tik viename namų ūkyje ir vėl labiausiai palaiko vyresni gyventojai – 73 proc., ta pati tendencija ir su 30-49 m. gyventojais, kurie į šį ribojimą žiūri skeptiškiausiai – palaikymą išreiškė 62 proc.

„Tai yra teigiamas dalykas pandemijos valdymo kontekste. Tačiau kartu tai kuria tam tikrą šalutinį poveikį, kai tie asmenys, kurie yra vieniši, šiuo šventiniu laikotarpiu būdami sąžiningi ir laikydamiesi apribojimų, jie susidurs su papildomu psichologiniu krūviu“, – kalbėjo vyriausiasis prezidento patarėjas Simonas Krėpšta.

Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos tyrimai“ 2020 m. gruodžio 14–17 d. atliko reprezentatyvią 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų apklausą apie jų informuotumą, nuomones ir vertinimus ekstremaliosios situacijos ir karantino sąlygomis. Iš viso apklausti 517 gyventojų.

REKLAMA

Trečiadienį su pagyvenusių asmenų organizacijų atstovais nuotoliniu būdu bendravęs prezidentas Gitanas Nausėda paragino senjorus skiepytis nuo koronaviruso.

Pandemijai ir toliau šienaujant žmonių gyvybes, antradienį prezidentas kreipėsi į tautą. Šalies vadovas prašo Kalėdas sutikti namuose, nelankyti artimųjų, o bendrauti ir švęsti nuotoliniu būdu.

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad du trečdaliai vyresnių nei 18 metų amžiaus Lietuvos gyventojų planuoja skiepytis nuo Covid-19. Pusė iš jų tai norėtų padaryti kaip įmanoma greičiau. Prezidentūra tokią gyventojų nuomonę apie vakciną vertina teigiama ir teigia, kad tokio gyventojų skaičiaus užtektų, norint Lietuvoje užtikrinti „bandos imunitetą“.


Rašyti komentarą...
b
b
2020-12-23 14:48:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vyresni aplamai daugiau būna namie, jiems užtai ir lengviau
Atsakyti
-2

v
vakcina
2020-12-23 14:30:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
pso grudzuo 14d paskelbe kad testai ne tikslus.
Atsakyti
-2

A
2020-12-23 14:36:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
" Padaulinio mąsto vyrgydytojas" Geicas pranešė, kad mes , viso pasaulio gyventojai " neišgydomai sergam", todėl bus " pritaikytas masinis vakcinavimas" paliekant 5% žemės gyventojų visame pasaulyje. Jei dar kažkas neaišku prezidentui nausėdai ir masmedijai, tai siūlau pasiklausyti Geico puslapyje internete jo pranešimą. Nesitikėkit ponai, kad jus visus apeis toks sprendimas
Atsakyti
-3

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų