Prezidentės žvilgsnis krypsta į vaikų apsaugą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo į Seimo pavasario sesijos darbotvarkę įtraukti 15 įstatyminių iniciatyvų, kuriomis tikisi stiprinti nacionalinį ir socialinį saugumą, užtikrinti efektyvesnę vaiko teisių apsaugą, taip pat sumažinti nebaudžiamumą.

Kaip pranešė Prezidentūra, socialinės rizikos šeimose augančių vaikų apsaugai užtikrinti prezidentė teiks Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus. Taip pat prezidentė inicijuos Švietimo įstatymo pataisas, kurios turėtų sukurti efektyvesnę prevencinę sistemą kovai su patyčiomis ir smurtu mokyklose.

Neįgaliųjų socialinės integracijos įstatymo pataisos bus skirtos skaidresniam netekto darbingumo nustatymui ir šiame procese dalyvaujančių medikų atsakomybei apibrėžti.

Pasak Prezidentūros, taip pat bus teikiami projektai, kurie turėtų pažaboti politinę korupciją, nepotizmą, neskaidrią valstybės ir savivaldybių įmonių veiklą.

Prezidentė inicijuos pataisas dėl kadencijų valstybės ir savivaldybių įmonių vadovams įvedimo ir didesnės grąžos valstybei užtikrinimo. Konkrečios įstatymų pataisos bus siūlomos dėl valstybės įmonės „Registrų centras“ veiklos, nemokamo duomenų valstybės institucijoms teikimo ir iš jų gaunamų duomenų įregistravimo.

REKLAMA

Pasak pranešimo, netylant skandalams dėl neteisėtų statybų ir sprendimų dėl jų nugriovimo vilkinimo, prezidentė siūlys smarkiai didinti baudas ir įmokas už savavališkų statybų įteisinimą.

Griežtesnė atsakomybė taip pat bus siūloma už korupcinius nusikaltimus, sukčiavimą ir mokesčių vengimą. D.Grybauskaitė teiks Baudžiamojo kodekso pataisas, kurios turės užkirsti kelią išvengti atsakomybės pasislepiant užsienyje ar nuslepiant konfiskuotiną turtą. Ateityje prezidentė žada imtis iniciatyvos dėl asmenų, kurių turtas neatitinka pajamų, mokestinės atsakomybės griežtinimo.

Gindama nusikaltimų aukų interesus prezidentė teiks Baudžiamojo kodekso pataisas, kuriomis bus siūloma didinti įmoką į Nukentėjusių nuo nusikaltimų asmenų fondą ir nustatyti galimybę taikyti ją kartu su bausme.

Demokratijai ir skaidriam rinkimų procesui stiprinti prezidentė inicijuos Baudžiamojo kodekso pataisas dėl atsakomybės už balsų pirkimą. Pasak Prezidentūros, tai užkirs kelią manipuliacijoms rinkėjų valia ir užtikrins, kad rinkėjus papirkti bandantys asmenys sulauks adekvačios bausmės.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų