Vidaus reikalų ministras Raimundas Palaitis atsistatydina ne dėl to, kad suklydo atleisdamas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovus – tokį sprendimą jis priėmė suvokęs įtampą koalicijoje. Svarbiausia žinia, kad ji išliko ir galės dirbti toliau, mano Prezidentės patarėjas vidaus politikos klausimais Mindaugas Lingė.

„Prezidentė iki pat šios savaitės tikrai tikėjo, kad koalicijos partneriai savo vidaus problemas gali išsispręsti savarankiškai, nepaverčiant to Vyriausybės ir valstybinio masto problemomis <...>. Tik įsitikinus, kad konstruktyvus dialogas darosi nelabai įmanomas tarp koalicijos partnerių, ir iškilo grėsmė, kad gali žlugti Vyriausybė, Prezidentė ėmėsi iniciatyvos, kaip su mažiausiais nuostoliais išspręsti susidariusią situaciją“, – interviu „Žinių radijui“ sakė Prezidentės patarėjas.

„Vakar (pirmadienį – ELTA) prieitas kompromisinis sutarimas, kada ministras, įvertinęs situaciją, jis jau pats sutiko kompromiso vardan atsistatydinti – parašyti pareiškimą, kurį Premjeras turėtų teikti Prezidentei. Noriu atkreipti dėmesį, kad ministro pasitraukimas įvyko ne dėl to, jog būtų pripažintos padarytos klaidos, bet dėl suvoktos situacijos ir įtampos koalicijoje“, – pabrėžė M. Lingė.

Jo teigimu, jau mėnesį Lietuva gyvena nestabiliomis sąlygomis, kuomet trukdoma užtikrinti būtinų valstybei darbų tęstinumą, todėl šis žingsnis svarbus tuo, kad valdančioji koalicija galės dirbti ir toliau.

REKLAMA

„Svarbiausia žinia, kad valdančioji koalicija išliko ir gali dirbti toliau“, – pabrėžė jis.

M. Lingė taip pat pažymėjo, jog vakarykščio susitikimo metu nebuvo kalbėta apie vidaus reikalų ministro postą galintį užimti asmenį.

ELTA primena, kad R. Palaitis pranešė atsistatydinsiąs po pirmadienį Prezidentūroje įvykusio Premjero Andriaus Kubiliaus, Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) lyderio Algio Čapliko ir R. Palaičio susitikimo su Prezidente Dalia Grybauskaite.

Kalbėdama apie ministro R. Palaičio veiksmus, D. Grybauskaitė sakė, jog ministro neatleido todėl, kad, atleisdamas FNTT vadovus, jis laikėsi visų būtinų įstatymų.

„Todėl bet koks kompromisas galėjo būti padarytas tik tuo atveju, jeigu pats ministras, matydamas įtampas koalicijoje, apsispręstų pasitraukti iš koalicijos. Dėl tokio apsisprendimo šiandien (pirmadienį – ELTA) ministras mums patvirtins pats“, – kalbėjo šalies vadovė, prieš R. Palaičiui pranešant apie pasitraukimą.

Premjeras A. Kubilius teigiamai atsiliepė apie ministro žingsnį trauktis savo noru.

LiCS lyderis A. Čaplikas pakartojo, kad partija palaikė ir toliau palaiko jų deleguotą ministrą R. Palaitį.


Rašyti komentarą...
p
patarėjas
2012-03-20 10:27:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Prezidentės patarėjai patarė prezidentei neatleisti Palaičiokad išsaugoti koaliciją,o tuo pačiu pareiškė nepasitikėjimą premjerui Kubiliui,kurio teikimą atmetė. Saugodama koaliciją sukėlė vyriausybės krizę, bet deja patarėjai to nemato,nes jie yra Gariūnuose išauklėti.
Atsakyti
0

a
algis
2012-03-20 10:35:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Svarbiausia ir liūdniausia žinia yra ta, kad nugalėjo konjunktūriniai principai ir telefoninė teisė. Liūdna, labai liūdna Lietuvoje.
Beje, visiškai nuvylė Prezidentė, man ji pasirodė, kaip labai pavojinga intrigantė, pats laikas būtų jos intrigoms duoti atkirtį.
Kubilius, mano nuomone, padarė viską, ką galėjo, tik tegul nestato tos atominės.
Caplikas ir kompanija, tai pasiuntinukai, akivaizdžiai, turi šeimininką.
Taigi, bendras vaizdelis liūdnokas.
Atsakyti
0

A
Algis
2012-03-20 10:43:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Suskilusį puodą galima suklijuoti, bet jame sriubos neišvirsi
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (9)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų