Prezidentei pateiktas kandidatas į kultūros ministrus papildyta 12.15 val.

Premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį pateikė prezidentei Daliai Grybauskaitei literatūrologo Mindaugo Kvietkausko kandidatūrą į kultūros ministro postą.

Tai BNS patvirtino ministro pirmininko atstovas spaudai Tomas Beržinskas. Anot jo, kandidatus į aplinkos bei švietimo ir mokslo ministrų pareigas Vyriausybės vadovas tikisi pateikti artimiausiu metu, „dar šiemet“.

„Tai savo srities profesionalas, dėl kurio kompetencijos ir profesionalumo nekyla jokių abejonių. Pasitikiu juo ir tikiuosi efektyvaus darbo kartu“, – pirmadienį išplatintame pranešime teigė S. Skvernelis.

S. Skernelis pirmadienį pareiškė, kad teikiamas kandidatas į kultūros ministrus Mindaugas Kvietkauskas turės didesnį kultūros bendruomenės palaikymą, nei atleista jo pirmtakė Liana Ruokytė-Jonsson.

„Aš manau, kad jis tikrai turės didesnį palaikymą, kalbant apie kultūros lauką“, – žurnalistams sakė ministras pirmininkas.

„(Jis – BNS) turi tikrai visus reikalingus vadybinius gebėjimus, vadovavo institucijai ne vieną kadenciją, suvokia pačią esmę, yra ir kultūrininkas, ir mokslininkas, turintis puikų išsilavinimą“, – pridūrė jis.

Prezidentė pirmadienį numato susitikti su pateiktu kandidatu.

„Premjerui sutikimą daviau, mes buvome susitikę ir aptarėme aktualiausius klausimus, šiuo metu dėl kandidatūros sprendžia valstybės vadovai, todėl palauksiu jų sprendimo ir tuomet galėsiu detaliau komentuoti planus ir uždavinius“, – BNS pirmadienį sakė M. Kvietkauskas.

42 metų literatūrologas poetas M. Kvietkauskas – buvęs ilgametis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto vadovas, šiai mokslo įstaigai vadovavęs 2008 – 2018 metais. Šiuo metu M. Kvietkauskas dirba minėto instituto direktorės pavaduotoju.

M. Kvietkauskas Vilniaus universitete yra baigęs lietuvių kalbos ir literatūros studijas, studijavęs judaiką Oksfordo universiteto Hebrajų ir judaikos studijų centre, yra kelerius metus dirbęs žurnalo „Metai“ redakcijoje.

REKLAMA

Ministras pirmininkas S. Skvernelis praėjusią savaitę teigė pristatęs šalies vadovei ir neoficialiai aptaręs kelias kandidatūras į ministrus.

Premjeras prieš kelias savaites atstatydino aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, kultūros ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson bei švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę. Vyriausybės vadovas teigė norįs greitesnių pokyčių šiose srityse.

„Mes tiesiog diskutuojame su prezidente, ir kai prezidentė ir aš turime bendrą nuomonę dėl kandidatų, tada jie skelbiami“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Valdantieji socialdarbiečiai anksčiau teigė į aplinkos ministrus pasiūlę parlamentarą Andrių Palionį.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų