Prezidentė: nacionalinė premija – įvertinimas už indėlį kuriant valstybę

Nacionalinė premija yra įvertinimas už didelį jausmo ir minties darbą, dalyvavimą kuriant valstybę, sveikindama premijos laureatus sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Likimas, ypač jums, dovanojo nelengvą kūrėjo misija, esate atviri ir laisvi, nesiekiantys įtikti ar patikti, bet jaučiantys atsakomybę už tuos, kurie skaitys ir klausys, žiūrės ir norės suprasti. Nacionalinė premija – tai įvertinimas už kūrybiniame kelyje pasiektas aukštumas, už didelį jausmo ir minties darbą, dalyvavimą kuriant valstybę“, – per laureatų apdovanojimo ceremoniją Prezidentūroje sakė D.Grybauskaitė.

Praėjusių metų premijos trečiadienį įteiktos rašytojui Valdui Papieviui, aktoriui Vytautui Anužiui, režisieriui Gyčiui Lukšui, džiazo muzikams Viačeslavui Ganelinui, Vladimirui Tarasovui, Vladimirui Čekasinui, architektui Audriui Ambrasui, tapytojai Rūtai Katiliūtei.

D.Grybauskaitė apgailestavo, kad premijos įteikiamos tik kartą per metus ir tik šešiems laureatams.

„Bet ir tie šeši yra mūsų pasididžiavimas (...). Dėkoju kiekvienam, kad savo kūriniuose jaučiate meilę žmogui ir Lietuvai, kad nesustojate, toliau einate į priekį. Linkiu neišsenkančių kūrybinių šaltinių“, – teigė šalies vadovė.

REKLAMA

A.Ambrasas apdovanotas už jaukų miesto erdvių formavimą ir tvarkos jame atsakomybę, aktorius V.Anužis – už klasikinės aktorinės mokyklos šiuolaikiškumą. Džiazo muzikantai V.Ganelinas, V.Tarasovas ir V.Čekasinas įvertinti už Lietuvos džiazo mokyklos sukūrimą. Tapytoja R.Katiliūtė apdovanojimą gavo už abstrakčiosios tapybos kūrybingumą, kino režisierius G.Lukšas – už kūrybišką nacionalinės literatūros interpretaciją kino kalba, rašytojas V.Papievis – už egzistencinės patirties raišką ir atnaujintą romano estetiką.

Kultūros ministrė Liana Ruokytė - Jonsson dėkojo laureatams už atsidavimą savo pašaukimui ir už asmeninį pavyzdį.

„Esu įsitikinusi, kad jūs, kūrėjai, esate kelrodžiai, jūs vedate ir įkvepiate mus, priartinate žmogaus būties ir dvasinės raiškos horizontus, sujungiate globalumą ir asmeninės būties trapumą į vientisą ir harmoningą meno kalbą“, – į kūrėjus kreipėsi ministrė.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų