Prezidentė kirto Rusijai iš peties – pranešimas nustebino pasaulio lyderius

Rusijos vadovybė niekaip nesugeba pažaboti savo neapykantos Vakarams, pareiškė prezidentė Dalia Grybauskaitė, kreipdamasi į pasaulio šalių lyderius Jungtinėse Tautose (JT).

29

Niujorke viešinti šalies vadovė teigė, kad vienas iš to įrodymų yra Rusijoje ir Baltarusijoje vykstančios pratybos „Zapad“.

„Zapad“ yra tik vienas iš požymių, jog Kremlius niekaip nesugeba pažaboti savo neapykantos Vakarams“, – antradienį JT Generalinėje Asamblėjoje sakė prezidentė.

Pasak jos, šiomis pratybomis Kremlius moko „savo kariuomenę pulti Vakarus“. Lietuva ir kitos Vidurio ir Rytų Europos valstybės ne kartą reiškė nerimą dėl „Zapad“ scenarijaus ir masto.

Nors daugiausiai dėmesio šių metų JT Generalinėje Asamblėjoje skiriama Šiaurės Korėjai, Iranui ir rohinjų musulmonų situacijai Mianmare, Lietuvos vadovė paragino pasaulio lyderius atsigręžti ir į Rytų Europą, kur Rusija taiko „šantažo, patyčių ir agresijos metodus“.

(29 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Putinas pirmadienį stebės karines pratybas „Zapad 2017“

„Nepaisant to, kad Rusijos, kaip nuolatinės Saugumo Tarybos narės, ypatinga pareiga yra ginti taiką visame pasaulyje, ji užpuolė Gruziją, neteisėtai aneksavo Krymą ir tiesiogiai dalyvauja kare rytų Ukrainoje, taip pažeisdama Jungtinių Tautų Chartiją“, – kalbėjo D.Grybauskaitė.

Jungtinių Tautų šalių lyderių susitikime daug kalbama ir apie šios po Antrojo pasaulio karo sukurtos organizacijos reformą.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „Zapad“ drebina miestus: virš civilių galvų – karinė Rusijos aviacija

Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas ir JT generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas) daugiausiai šneka apie būtinybę sumažinti jos biurokratiją, taip sustiprinant organizacijos pajėgumą veikti.

Lietuva prisijungė prie D.Trumpo iniciatyva parengtos politinės deklaracijos, kuria siekiama reformuoti Jungtines Tautas, o D.Grybauskaitė pareiškė, kad jos nesugebėjo apsaugoti pasaulio nuo karų ir nestabilumo.

„Dabar turime pasirinkti: arba leisime šiai organizacijai pakilti į kovą su piktnaudžiavimu, arba paversime ją nereikšminga“, – sakė prezidentė.

Jungtinėms Tautoms priklauso 193 valstybės.

 


Rašyti komentarą...
G
Gintaras
2017-09-19 23:40:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kaip visada perlenkė lazdą mūsų ponia. Jei Rusija vakarų ir neapkenčia, bet Grybauskaitė Rusijos dar labiau nekenčia. Kas pirmi pradėjo traukti pajėgas? Mes savo pasienį pradėjome stiprinti. Ir NATO pratybas rengti tikrai ne iš meilės Rusijai. Tai kam čia vienareikšmiškai ant tos Rusijos "važiuoti", kai patys visa tai išprovokavome. Jei mes ginkluojamės ir taikome sankcijas, galvojame Rusija atsiklaups ant kelių? Klystate. Tai mes ant kelių mokame klūpoti, o jie to nemoka. JAV savo karais irgi gerbūvio niekur nepakėlė. Kuri šalis tapo turtinga po to, kai amerikiečiai ją niokojo? Taigi, abu labu tokie: JAV su savais interesais, o Rusija su savais. Esame laisva šalis jau beveik tris dešimtmečius, o trečdalis piliečių yra ubagai. Ir tikrai ne Rusija čia kalta'o mūsų pačių politika ir požiūris į savo žmones. Nereikia čia pudrinti smegenų broliams lietuviams nei Rusiją peikiant, nei Ameriką aukštinant. Kažkas ir pas mus nori skleisti propagandas ne ką mažiau, nei Putinas. Kaip ir pokaryje partizanams buvo įteigta, kad turi atsilaikyti iki ateis išvaduoti Amerika. Kai tuo tarpu ta Amerika nieko panašaus nei žadėjo, nei galvojo daryti. Jiems nusišikti buvo ant okupuotos Lietuvos. O mūsų vyrai turėdami viltį tūkstančiais galvas padėjo. Čia ne sovietų propaganda buvo, o mūsų apsišikėlių, kurie pabėgo į užsienį ir dabar didvyrius vaidina. Jei mes visi tokie "didvyriai" būtume buvę, tai Lietuvos šiandieną nebūtų: čia gyventų rusai ir kalba būtų rusų, o lietuviai išsibarstę po pasaulį tik angkiškai čiulbėtų apie Tėvynės ilgesį. Gerai, kad tauta liko, dirbo kolūkiuose ir pioselėjo lietuviškumą čia, savo krašte, po savo dangumi. O šūdmaliai kaip malė šūdą, taip ir mala.Jau ir Lietuva nesvarbi, ir lietuvis nusispjauti. Svarbu pelnas. Jei gerai užmokės- parduos viską: tėvą, mamą, brolį, sesę ir pačią Lietuvą. Jau beveik ir išparceliavo, kiek tik galėjo. Paprastai pasakysiu, nors ir su skaudama širdimi, bet tiesą: okupuoti mes labiau buvome lietuviais, nei esame šiandieną. Netikite? Pažvelkite į mūsų žmones, mūsų pensininkus, vargstančius vaikus. Ar taip lietuviai dirba dėl Lietuvos? Pasirodo, taip... Vagia jau ne sunkvežimiais iš kolūkio grūdus. Milijonus plauna ir užsieniuose vilas statosi. O paskui garsiai rėkia: aš myliu Lietuvą!.. Man tokie baisesni už patį tikriausią komunistą.
Atsakyti
-85

A
Artūras
2017-09-20 11:37:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gintaras šauniai pastebėjo...nors ką aš čia giriu...eiliniai Lietuvos piliečiai patys mato kokią propagandinę politiką varo Lietuvos valdžiažmogiai. Jau nuo pat nepriklausomybės (negalėčiau pasakyti,kad dabar esame nepriklausomi...iki 1991 m. priklausėme Tarybų sąjungai,dabar priklausome Europos sąjungai) atkūrimo Landzbergio klanas pradėjo Lietuvą griauti ir apvoginėti net nesibaimindami,kad laiudis tai mato.Jiems nusispjauti kaip eiliniai žmonės vergauja buvusiems parsidavėliams komunistų partijai o dabar Europos sąjungai.Kam reikėjo griauti kolūkius (kiek kaimo žmonių liko bedarbiais?),kam reikėjo uždaryti atominę elektrinę(dabar esame priklausomi energetikos pramonėje)? Kam reikėjo parduoti naftos perdimo įmonę(dabar degalus perkame beveik brangiausiai visoje Europoje)?Kam reikėjo "prichvatizuoti" valstybines įmones(dabar verslininkai (ankščiau vadinosi-spekuliantai) lupa paskutinį kailį nuo vergo ir moka ašaras)? 1991 m. Landzbergis pasakė: - Po 10 metų gyvensime kaip Švedijoje...prėjo 26 metai ,bet kaip Švedijoje gyvena tik jis ir jo visas klanas. O Grybauskaitė daugiau nieko nemato,kaip tik skleisti propagandą prieš rusus neva mus Rusija puola. Gal ją ir puola naktimis,gal jai sapnuojasi košmarai? Juk dirbant KGB matyt jai teko pereiti nelengvą apmokymą ir iki dabar jai vaidenasi ,kad ją rusai puola.
Atsakyti
-3

G
Gena
2017-09-20 02:00:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sakoma suo loja kad patiktu seimininkui,tad pardave mus su visais toletais.Rusijai lietuva visiskai nereikalinga,bet kai nusibos tas lojimas padarys paligona treniruotems.
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (79)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų