Prezidentė įvertino politikų manipuliacijas dėl deklaracijų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) turi aktyviau naudotis turimomis priemonėmis kontroliuodama politikų turto ir pajamų deklaravimą, teigia prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Slėpdami nuo valstybės ir visuomenės savo turtą ir pajamas politikai galimai daro administracinį ar baudžiamąjį nusižengimą – tai turi išsiaiškinti atsakingos institucijos. Kontrolės mechanizmai ir atsakomybė už vengimą deklaruoti turtą ir pajamas yra, tačiau Valstybinė mokesčių inspekcija, kurios prievolė tai kontroliuoti, turi aktyviau jais naudotis. Jeigu esamų instrumentų nepakanka – siūlyti papildomus“, - teigia D.Grybauskaitė, kurios komentarą BNS perdavė prezidentės Spaudos tarnyba.

Šalies vadovė, įvertinusi viešumon iškilusius atvejus ir esamą teisinę bazę, artimiausiu metu žada apsispręsti dėl papildomų priemonių, tarp jų ir finansinių, griežtinti atsakomybę už vengimą deklaruoti turtą ir pajamas.

Portalas 15min.lt šią savaitę paskelbė, kad kultūros ministras Šarūnas Birutis yra vienas iš trijų asmenų, valdančių Bulgarijoje registruotą įmonę „Agrolitas“, tačiau jis to nedeklaravo. Politiko su partneriais valdoma įmonė 2009 metų vasarį už 200 tūkst. eurų sumą nusipirko 18,5 hektaro žemės netoli Kalčevo gyvenvietės Rytų Bulgarijoje. Reaguodamas į tai, ministras trečiadienį papildė savo viešųjų ir privačių interesų deklaraciją.

REKLAMA

Taip pat paskelbta, kad Seimo nario Kęstučio Daukšio žmona Bulgarijoje turėjo nekilnojamojo turto, kurio niekur nedeklaravo. Oficialūs Bulgarijos registro dokumentai rodo, jog Eirida Daukšienė tiesiogiai susijusi su šioje šalyje registruota įmone „Sigita 777“, kurią valdo E.Daukšienė ir Sigutė Makuškienė. 2006 metais, K.Daukšiui einant ūkio ministro pareigas, ši bendrovė įsigijo du sklypus Bialos kurorte, prie pat jūros. Už pirkinį, oficialiais duomenimis, „Sigita 777“ sumokėjo 301 tūkst. Bulgarijos levų arba maždaug 154 tūkst. eurų. Politikas teigė apie žmonos verslą žinantis, tačiau sakė, kad žmonos akcijos 2014 metais buvo parduotos už tiek pat lėšų, už kiek ir įsigytos - daugiau nei tūkstantį eurų.

VMI atstovas Darius Buta BNS sakė, kad inspekcija analizuoja informaciją apie Darbo partijos atstovų K.Daukšio ir Š.Biručio Bulgarijoje galimai nedeklaruotą turtą.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų