Prezidentė įvardijo, ko labiausiai tikisi iš naujosios Vyriausybės

Neįslaptinti valstybės duomenys turi būti atverti visuomenei, sako su Ministrų kabinetu susitikusi prezidentė Dalia Grybauskaitė.

17

„(Reikia) atverti visuomenei neįslaptintus valstybės turimus duomenis“, - žurnalistams Prezidentūroje po susitikimo trečiadienį sakė D.Grybauskaitė.

„Turime užsisenėjusią problemą įvairių duomenų bazėse, taip pat ir Registrų centrą, kur norint įdėti vieną ar kitą dokumentą ar duomenis net valstybinės įmonės turi mokėti dideles sumas. Taigi iš tiesų turime nesusipratimą, kuris nebuvo taisomas daugelį metų“, - kalbėjo šalies vadovė.

(17 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Lietuvos Respublikos Prezidentė susitinka su 17-osios Vyriausybės nariais

Pasak jos, valstybės įmonėms reikalinga pertvarka, kad jų valdymas būtų ne tik efektyvus, bet ir skaidrus bei generuojantis valstybei pajamas.

„Kol kas matėme atvirkštinę tendenciją“, - teigė D.Grybauskaitė.

Prezidentė pridūrė, kad naujajai Vyriausybei teks toliau skaidrinti ir supaprastinti viešuosius pirkimus, realiai riboti kadencijas viešajame sektoriuje ir stiprinti kontroliuojančias institucijas, nes jų veikla mažina korupciją ir gali padėti sutaupyti valstybės lėšas.

Pasak šalies vadovės, valdantieji taip pat turės peržiūrėti funkcijas valstybės tarnyboje ir nereikalingus etatus naikinti.

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis džiaugėsi, jog prezidentės išvardyti prioritetai viešajame sektoriuje ir valstybės įmonių pertvarkoje atsispindi ir Vyriausybės programoje.

Tarė žodį dėl švietimo

Prezidentė svarbiausiu starteginiu uždaviniu įvardijo švietimo sistemos reformą.

„Aišku, svarbiausias strateginis turbūt prioritetas ir kryptis, kurią (Vyriausybė) turėtų jau rimtai svarstyti ir imtis realių žingsnių – tai mūsų švietimo sistema“, – po susitikimo su premjeru ir ministrais sakė D.Grybauskaitė.

Anot jos, pokyčių reikia tiek bendrajame ugdyme, tiek profesiniame rengime, tiek aukštajame moksle.

„Būtina išlyginti mokymo kokybės netolygumus bendrame ugdyme (...), būtina orientuotis į darbo rinkos poreikius, tame tarpe (reikalinga) profesinio mokymo reforma – jis turi būti visai kitokios kokybės, prioritetą teikiant perkvalifikavimo priemonėms. Ir, aišku, optimizuoti aukštųjų mokyklų tinklą – nenoriu kartotis, kiek ten tų aukštųjų mokyklų turime, bet turime vos ne daugiausiai Europoje ir jos ne visos iš tikrųjų atitinka savo vardą, deja, kokybės praradimą matome kuo toliau, tuo daugiau visi“, – kalbėjo šalies vadovė.

 


Rašyti komentarą...
B
Bambalas
2016-12-21 14:50:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai, kad ta pertvarka vykdoma nuo 1990 metu ir iki šiol
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų