Prezidentė: didžiuojamės, kad Lietuva ir Latvija įstojo į NATO

Prezidentė Dalia Grybauskaitė, sveikindama Latviją Nepriklausomybės dienos proga, džiaugiasi gerais dvišaliais ryšiais ir tikisi, kad jie plėtosis.

Sveikinimo laiške Latvijos vadovui Raimondui Vėjuoniui prezidentė pabrėžė, kad Lietuva vertina Latviją kaip labai artimą partnerę, su kuria gali nuosekliai ir sėkmingai dirbti kartu, vieningai siekti tikslų, ginant svarbiausius abiejų šalių piliečių interesus ir įgyvendinant bendrus, valstybes stiprinančius prioritetus gynybos, energetikos, ekonomikos ir kitose srityse.

Šiais metais Lietuva ir Latvija mini 25-ąsias atkurtų diplomatinių santykių metines. Šalies vadovės teigimu, atkūrusios laisvas ir nepriklausomas valstybes abi šalys, artimiausios kaimynės ir sąjungininkės nuo 1918-ųjų metų, išlieka bendramintės, stiprinant valstybes, demokratines institucijas ir pilietinę visuomenę.

Prezidentė pabrėžė, kad be reikšmingo politinio ir strateginio dialogo, Lietuvą ir Latviją pirmiausia sieja išskirtiniai žmonių ryšiai, bendra patirtis ir sėkmingai įveiktų iššūkių sutvirtinta draugystė.

REKLAMA

Sveikinimą Latvijai penktadienį paskelbė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

„Didžiuojamės, kad Lietuva ir Latvija įstojo į NATO ir Europos Sąjungą, prisijungė prie Šengeno zonos, įsivedė eurą, ir džiaugiamės augančiomis mūsų ekonomikomis“, – rašoma ministro sveikinime ir pabrėžiama, kad šiandien regionui susiduriant su rimtais iššūkiais saugumui Lietuva ir Latvija turi kartu siekti NATO sąjungininkių nuolatinio karinio buvimo Baltijos regione, energetinį saugumą stiprinti Baltijos šalių elektros sistemą sinchronizuojant su Europos kontinentiniais tinklais, taip pat geležinkelius integruoti į Europos transporto infrastruktūrą.

Latvijos nepriklausomybės diena minima lapkričio 18 dieną, pažymint 1918 metų lapkričio 18 dieną Latvijos liaudies tarybos paskelbtą Latvijos nepriklausomybę.


Rašyti komentarą...
O
Ot
2016-11-18 13:58:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ot, dėl vienos bobos turgus bus, adio...
Atsakyti
0

r
rusų troliams
2016-11-18 19:36:30
Pranešti apie netinkamą komentarą
rusijos padažnos skūros greit lendat į būdas!!!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų